Projekt ukončen:

Karetní hra Chemoška na raka pro vás nebo nemocné

Milník 1/3

Za tuto částku se nám podaří hru nechat vytisknout a vydat v počtu 200 kusů. A to je naše přání :).

Vybráno 0 Kč 256 000 Kč
160 000 Kč

Milník 2/3

Za tuto částku už vydáme 300 kusů hry. A to je báječná představa.

Vybráno 0 Kč 256 000 Kč
240 000 Kč

Milník 3/3

Za tuto částku hru vydáme v množství, které udělá radost stovkám lidí. To už je vyloženě blaho!

Vybráno 0 Kč 256 000 Kč
500 000 Kč
 -
208 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
1 231 Kč
Průměrná výše příspěvku
50 000 Kč
Nejvyšší příspěvek
43 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Karetní hra Chemoška na raka pro vás nebo nemocné

Milník 1/3

Za tuto částku se nám podaří hru nechat vytisknout a vydat v počtu 200 kusů. A to je naše přání :).

Vybráno 0 Kč 256 000 Kč
160 000 Kč

Milník 2/3

Za tuto částku už vydáme 300 kusů hry. A to je báječná představa.

Vybráno 0 Kč 256 000 Kč
240 000 Kč

Milník 3/3

Za tuto částku hru vydáme v množství, které udělá radost stovkám lidí. To už je vyloženě blaho!

Vybráno 0 Kč 256 000 Kč
500 000 Kč
Zakladatel
Petr Laštovka
Datum přidání
18. 10. 2022
Poslední aktualita

10. 1. 2023 15:44

Ehm, ehm. Nechceme rušit, ale Chemoška na raka🦞 už je vytištěná!

Drazí rakobijci 🦞,

s dovolením oznamujeme, že jsme právě vyzvedli v tiskárně novotou vonící krabičky a karty. A to znamená, že se pouštíme do balení a odesílání všech objednávek. A taky brzy předáme spoustu her nemocným a pečujícím.

To nám ten rok hezky začíná. Přejeme radost a zdraví.

A konec hlášení.

Petr, autor s 🦞

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení projektu

Dobrý den, vážení a milí přátelé, vítejte tam, kde končí veškerá nuda. :)

Jmenuji se Laštovka, Petr Laštovka a představuji vám hru Chemoška na raka.

A taky tak trochu i svůj příběh.

Chemoška na raka je karetní hra pro 2 až 6 znuděných hráčů.

Chytit raka, který se v balíčku zákeřně schovává, je nepříjemné, ale nikoliv neřešitelné. Stačí mít účinnou chemošku. Protihráči jsou ovšem taky pěkní vykukové a budou vám chtít pořádně zatopit různými zdravotními komplikacemi. Jeden na vás pošle třeba škaredou infekci, jiný zase mykózu, z další karty se vám bude chtít zvracet. Vy zas za odměnu můžete naordinovat biopsii nebo kolonoskopii. Žádné strachy, ze všeho se vylížete. Nebo taky ne. Tak si zahrajete zas a znovu. Protože, když nejde o život, znáte to.

V projektu bych vás rád požádal o příspěvek, za který vytiskneme, poskládáme, zabalíme a odešleme balíček karetní hry Chemoška na raka. Vám nebo nemocným.

Kdo za projektem stojí?

„Umřel jsem, ale už je mi líp!“ Tak s oblibou odpovídám na otázku, jak že se to mám. Loni mě ňafnul rak. Tak, jako tisíce dalších v naší krásné zemičce. Bylo to dráma, celkem i větší, říkali páni doktoři. Zachránili mě. A šoupli mi chemošku. Strávil jsem dlouhé týdny ve špitále. Překvapilo mě, že jednou z prvních rad od lékařů nebylo poučení, jak že chemoška bude probíhat, ani co mě čeká dál. Naopak.

Milá paní primářka řekla, že při chemošce je především velká nuda. Jasně, chemoška má spousty vedlejších účinku. Zablinkáte si, někomu padají i vlasy, někdo nespí, někdo naopak spí pořád. Ale co mezi tím? Koukat tupě na Facebooky ani TikToky taky nejde donekonečna. A tak se nudíte. A ostatní se nudí taky.

Jenže, na nudu já jsem pes. A protože mám dvě hodné dcerky, chtěli jsme dlouhou chvíli krátit společně. A tak jsme si vymyslili karetní hru. Vlastní karetní hru, ve které se tak trochu popereme i s tím zatraceným rakem. Hra to měla být rychle naučitelná, nenáročná na prostor, aby ji bylo možné hrát třeba na posteli ve špitále, ale hlavně měla být zábavná. Obrázky a veškeré malování má na svědomí ilustrátor, malíř a ředitel obrázků Yaro Pružinec, který je šikovný až hanba.

Na co vybrané peníze použijeme?

Měl bych ohromnou radost, kdybyste si balíček hry koupili. Ať už pro sebe, nebo jej předáte svým příbuzným, kamarádům, kolegům, aby taky zabojovali s rakem, ale hlavně porazili nudu. Bylo by moc fajn, kdybyste se rozhodli koupit hru i pro ostatní nemocné. Nechám ji vyrobit a předám buď do nemocnic, nebo přímo nemocným. Ať jde rak pěkně do háje zelenýho.

 Jak se hra hraje?

Vůbec nejlepší je se podívat přímo na video, ve kterém si ukážeme, jak hra probíhá. Může být pěkně rychlá. A tak si zahrajete znovu.

 Obsah balení

I tady se můžete podívat na video, ve kterém ukazujeme, co je obsahem balíčku. Jsou to karty, překvapivě. Ale taky pravidla. Ve videu ukážeme všechny karty.

Hlavní postavy hry

Jsou to samozřejmě raci. Podívejte, s kým třeba můžete mít tu čest:

A to samozřejmě není vše. V dalších rolích je například i fonendoskop nebo různé povedené druhy chemošek. V balíčku jsou další a další karty, kterých je dohromady šestapadesát.

Není to trochu morbidní?

Během pobytu ve špitále jsem zjistil, že všichni pacoši jsme měli jednu hlavní společnou vlastnost: naprosto neuvěřitelný smysl pro černý humor. Ne nadarmo se říká, že na co je člověk krátký, z toho si má dělat srandu. Na kartách jsou tak častokrát hlášky, které jsem slyšel v nemocnici od nemocných nebo dalších. A všichni jsme si jistou dávkou morbidního humoru lepšili dny.

Ne, vážně, jak se to celé hraje?

Před začátkem hry nejmladší hráč (protože čistě statisticky má největší šanci na přežití) zamíchá balíček karet a rozdá sobě i protihráčům šest karet. Ti si karty kontrolují a je-li mezi rozdanými kartami rak (je jich celkem šest), zakřičí: „Fuj, toho nechci!“ a vrátí raka do balíčku výměnou za kartu jinou. To je taky jediná chvíle, kdy se rakovi ubrání slovem. Poněvadž líznout raka po zahájení hry a nemít chemošku, znamená pro hráče konec hry. Ale naše karty s chemoškou fungují, takže nic nevzdáváme a bojujeme.

Principem hry je porazit raka chemoškou a přežít. Ne každý hráč ale bude mít to štěstí. Párkrát se třeba rakovi ubrání, jindy třeba rak zastihne hráče nepřipraveného a vítězem je protihráč. Hraje-li víc hráčů, dohrává se až do stavu, kdy zůstává jediný. Hru zahájí ten, kdo se nejvíc cítí. Hrajte ve směru hodinových ručiček, protože čas se v nemocnici sice vleče, ale pořád stejným směrem. Ale tahle hra je rychlá, pozor na to! Stačí mžik a je konec. Celá pravidla jsou samozřejmě součástí balíčku hry.

Proč to stojí tolik?

Inu, papíru je prý málo a navíc je drahý. Jako všechno. Nebudeme tisknout tisíce sérií. Proto máme rozpočet na minimálně dvě stě kusů balení, na které bychom rádi vybrali peníze. Zvolili jsme taky kvalitní krabičku s magnetickým uzávěrem. Krabička, pravda, celý projekt zdražuje, ale je pořádná a něco vydrží. V ceně každého balíčku je pak i poštovné. Odměny bychom měli rozesílat do tří měsíců od úspěšného ukončení projektu.

Děkuji vám z celého srdce.

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

10. 1. 2023 15:44

Ehm, ehm. Nechceme rušit, ale Chemoška na raka🦞 už je vytištěná!

Drazí rakobijci 🦞,

s dovolením oznamujeme, že jsme právě vyzvedli v tiskárně novotou vonící krabičky a karty. A to znamená, že se pouštíme do balení a odesílání všech objednávek. A taky brzy předáme spoustu her nemocným a pečujícím.

To nám ten rok hezky začíná. Přejeme radost a zdraví.

A konec hlášení.

Petr, autor s 🦞

13. 12. 2022 12:33

Pustili jsme se do výroby hry Chemoška na raka 🦞!

Drazí rakobijci 🦞,

máme dobré zprávy. V uplynulých dnech jsme se pustili do výroby 300 kusů hry Chemoška na raka 🦞.

Po včerejším potvrzení z tiskárny se stroje roztáčejí a hru bychom měli mít po Novém roce k dispozici a k odeslání. Dobu doručení jsme v samotném projektu plánovali do tří měsíců. Do všeho se nám tak trochu vložily Vánoce, které jsou pro všechny tiskárny a zásilkové služby nejsložitějším obdobím. Ale zdá se, že všecičko stihneme daleko dříve, než jsme slíbili.

Včera jsme taky objednali výrobu triček a tašek, které si někteří z vás vybrali. A stejně tak je na cestě k nám spousta obalového materiálu, který použijeme k rozeslání samotných her. Momentálně jsou zasílací obálky v kamionu v Polsku.

Věřím, že všechno dobře dopadne a hru budeme rozesílat v prvních dnech nového roku 2023.

O započaté rozesílce budeme ještě informovat.

Do té doby přejeme k dnešnímu svátku všem Luciím, Luckám, Lucinkám jen to pěkné a nám všem Vánoce plné radosti, málo připálených vánoček, spoustu rozzářených oček a zdraví.

Za všechny rakobijce posílá pozdravy

Petr, autor s 🦞.

3. 12. 2022 12:05

Vydáme tři sta kusů Chemošek na raka 🦞! Díky vám 🥳!

Drazí rakobijci 🦞,

povedlo se něco neskutečného, něco, v co jsem možná ani nedoufal. I když, možná, někteří z nás jsme si trošku zadoufali 🎈. Díky vám všem, jsme vybrali peníze a sebrali objednávky na výrobu 300 kusů naší hry Chemoška na raka 🦞!

Tři sta kusů. Z toho značná část půjde přímo k nemocným, prostřednictvím našich spřátelených spolků v Dobrém andělovi a F💜ck Cancer.

Posledních několik týdnů jste se potkávali s mým příběhem, mým nezdravě vypadajícím obličejem, zvláštním a pohublým pánem, s tím, co má zdechnout, s tím, co měl všechny podklady pro výrobu hry raději prý spálit, ale taky s tím, který je nejvíc, který dělá něco, aby lidi s rakem měli den veselejší. Takové komentáře jsem za těch několik dnů mimochodem poskládal. A musím říct, že těch pozitivních byla výrazná většina!

Od začátku vím, že je naše hra trochu na hraně. Od začátku ale taky vím, že Chemoška na raka 🦞 popisuje situace, které se tak nějak mohou člověku s 🦞 stát. Nedělám si legraci z nemoci, jen si přeji, aby 🦞 nebyl tabu, o kterém se nemluví. A taky si moc přeji, abychom každý den našli důvod se smát. I když je ten den plný chmurných myšlenek a třeba i bolení. Ať těla, nebo duše.

Teď ale netruchlím, raduji se. Spolu s vámi jsme totiž dokázali něco, no, něco velkýho!

Čekám na chvíli, kdy dorazí vybrané peníze, a už se spolu s produkcí v agentuře Boomerang pouštíme do výroby. Do výroby 300 kusů naší hry Chemoška na raka 🦞! A to je něco!

Všem, kteří přispěli, kteří si hru objednali, kteří nás celou dobu podporovali, skutečně z celého ❤️ děkuji. Jak by řekl mistr Karel Gott: To jsem opravdu nečekal. A budu se těšit, až hry pošleme, až se potkáme s vámi, kteří jste chtěli přijít na společnou večeři, až se potkáme na křtu, který určitě přichystáme, a na kterém vám všem osobně poděkuji. 

Radostný advent přeji 🎅

Petr Laštovka

22. 11. 2022 13:44

Chemoška na raka 🦞 jde do finále!

Drazí rakobijci 🦞,

je to tady! Před námi je poslední týden, kdy máte možnost objednat balíček karet hry Chemoška na raka 🦞 pro sebe, nebo pro nemocné.

Je to tak. Nikde jinde hru nekoupíte. Nikde jinde ji neseženete. Nepropásněte příležitost!

Přípravě hry jsme věnovali spoustu času. Hra má přinášet radost do chmurnějších dnů těm, kteří stonají s rakem 🦞, nebo jejím blízkým. Nebo i těm, kteří zkrátka chtějí zahnat nudu.

Ještě, než vybírání prostředků na vydání hry skončí, jsem si dovolil o Chemošce povídat v dalších médiích. Byl jsem pozván do překrásného studia CNN Prima News a taky do slavné DVTV (jakože fakt!).

Celá videa jsou pak na stránkách CNN Prima News od času 36:01 minut a na DVTV od času 47:00 minut.

Díky ještě jednou z celého srdce, že projekt podpoříte. K překonání dalšího milníku nám zbývá vybrat něco přes 30 tisíc korun. To se povede! 🥳

Veselé dny a rak and roll 🦞!

Petr Laštovka

9. 11. 2022 16:40

Tisíceré díky! 🥳 Ještě nekončíme!

Drazí přátelé a rakobijci 🦞,

jste úžasní a bezvadní! 🥳

Velmi brzy se díky vám všem podařilo získat základní částku 160 000 Kč, díky kterým dokážeme vytisknout 200 kusů balení hry.

Možná jsem trochu přehnaně ambiciózní, nebo málo pokorný, když si myslím, že se nám povede vybrat daleko více? A hraním Chemošky na raka 🦞 zaženeme nudu a chmurnou náladu u daleko většího počtu hráčů. 

Nemocným předá hru jedinečná nadace Dobrý anděl. A nově jsme také domluveni s úžasnou aktivitou F💜ck Cancer, která šíří osvětu boje proti rakovině mezi mladými. Mám ohromnou radost, že jsem prototyp hry mohl už těmto mladým hrdinům předat, a ohlasy jsou více než milé. 

Chemošku na raka 🦞 dál hrají i mé děti a příbuzní, zatím jen s prototypem, který znáte z fotografií. Ale i tak se raduji, jaké nadšení hra dětem přináší. Nesedí tak u mobilů, počítačů, naopak se baví s kamarády. 

Jsem moc potěšený i pozitivními ohlasy vás všech. A z negativních ohlasů odpovím na jeden: ne, hra v dětech nevychovává pocit, že ten roztomilý ráček v řece je životu nebezpečný. Stejně tak si totiž děti nemyslí, že jim vybuchnou pod rukama živá koťata, nebo že by jim měl ublížit jednorožec. (A že takové hry děti dnes hrají.) Chemoška na raka 🦞 má stále stejný cíl: bojovat s nudou, dlouhou chvílí a smutkem, který se tu a tam v malé, či větší míře dostaví každému, nemocným možná o trochu víc. A taky si myslím, že Chemoškou na raka 🦞 šíříme osvětu, že na boj s opravdovým rakem nejsou lidé sami. Existují různá řešení! 🥊

O Chemošce na raka 🦞 jsem se bavil s Milošem Čermákem v podcastu Jedno procento. A stejně tak o hře povídali pánové Čermák a Staněk ve svém podcastu (od času 33:21 minut). Za to ohromující množství ohlasů jsem opravdu velmi vděčný. A možná se ještě s mým obličejem setkáte v dalších médiích (což není žádná výhra, chápu.)

Děkuji ještě jednou všem z celého srdce! 💜 A ještě nekončíme! Kdo ještě chce naší hru?

Přeji vám radost! 🎈 A rak and roll! 🦞

Petr Laštovka

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

:)
1 266 Kč  •  30. 11. 2022 23:54
Uz jen jedno kolo na Matejsky a pak uz zpatky na zem😘to das a doufam, ze vsichni, kterym timhle napadem pomuzes. Jsi borec❤️
Milý přispěvatel
1 499 Kč  •  30. 11. 2022 20:13
Dobroš
799 Kč  •  30. 11. 2022 16:09
Peťane, ať ti to pomůže! Drž se.
Koča
799 Kč  •  30. 11. 2022 14:10
Skvělej nápad a myslím na všechny, kteří s rakem musí bojovat!
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
799 Kč  •  30. 11. 2022 13:37
Velkorysý přispěvatel
2 000 Kč  •  30. 11. 2022 13:00
Dobrosrdečný přispěvatel
799 Kč  •  30. 11. 2022 7:23
Dobrosrdečný přispěvatel
100 Kč  •  29. 11. 2022 20:09
Laskavý přispěvatel
1 499 Kč  •  29. 11. 2022 19:52
Štědrý přispěvatel
800 Kč  •  29. 11. 2022 17:24
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
799 Kč  •  29. 11. 2022 16:16
Velkorysý přispěvatel
100 Kč  •  29. 11. 2022 9:45
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  29. 11. 2022 7:35
Milý přispěvatel
799 Kč  •  28. 11. 2022 14:33
Milý přispěvatel
2 000 Kč  •  28. 11. 2022 13:36
Velkorysý přispěvatel
799 Kč  •  28. 11. 2022 11:46
Štědrý přispěvatel
200 Kč  •  27. 11. 2022 10:24
Štědrý přispěvatel
799 Kč  •  26. 11. 2022 18:51
Laskavý přispěvatel
100 Kč  •  26. 11. 2022 17:17
Milý přispěvatel
799 Kč  •  26. 11. 2022 17:08
Štědrý přispěvatel
799 Kč  •  26. 11. 2022 13:55
Velkorysý přispěvatel
1 000 Kč  •  25. 11. 2022 22:49

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu