Chceme být vzdělanými lidmi – jsme dvojčata

Vybráno 0 Kč 0 Kč
225 000 Kč

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Květoslav Janík & Elena Volokh
Datum přidání
20. 4. 2023

Představení sbírky

Jsme dvojčata – Milan a Valentin chceme být vzdělanými lidmi a peníze potřebujeme na zaplacení školného, kde se učí na dvou jazycích. Protože se v letošním roce naše školné silně zdražilo a rodiče již nemohou samy tyto náklady vykrýt prosíme o pomoc, abychom nemuseli po 4 letech ze školy odejít.

Komu pomůžeme?

Milan a Valentin se snaží vzdělávat a chtěli by v budoucno studovat na vysoké škole. Velice se zajímají o programování a robotiku. Proto také navštěvují vybranou školu se zaměřením na velmi kvalitní vzdělání, které však měsíčně stojí značnou finanční částku, a protože jsou dvojčata je to částka za podmínek vzniklých v roce 2023 na naše síly Milanovi a Valentinovi samostatně vzdělání poskytovat. Kromě školní docházky také v mimoškolní činnosti jsou zapojeni a registrováni u fotbalového týmu a jezdí na kolech, což podporujeme pro jejich tělesný vývoj, aby nezaostával za vývojem duševním.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Všechny vybrané peníze budou použity pouze na placení školného pro dokončení školního roku 2022/2023 a školní rok 2023/2024. Měsíčně je třeba 25000 Kč tak i průběžné vybrané peníze budou použity na průběžné financování. Pokud se vybere více budou peníze použity na následující školní rok 2024/2025.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat