Tuto sbírku organizuji ,jako maminka syna Adámka,který má autismus.
Adámek se narodil,jako úplně zdravý kluk. Vyvíjel se v pořádku,až do roku a půl. Potom nastala velice divná změna v jeho chování. Jako by se najednou vypnul, přestal říkat: „máma“, „táta“, přestal ukazovat, jak je veliký atd. Oční kontakt zcela vymizel a nebyl téměř žádný. Pořád jen skákal,nebo mával rukama. Hrál si neobvykle s věcmi, většinou je stavěl do řady, nebo roztáčel a hrál si hlavně s vodou. Hodně se točil i on dokola. Na slovo baf se také smál, směje se dodnes a smál se vlastně hned od narození.
Od toho roku a půl do svých tří let neudělal vůbec žádný pokrok. Ve školce se začal pomalu vše učit, sebeobsluhu, dělení barev atd. Přestal reagovat na jméno a oční kontakt byl minimální. Mluvit znovu začal až v 5,5 letech. Potom následovalo kolečko vyšetření a běhání po doktorech, kdy po týdenním pobytu v psychiatrické nemocnici Motol,mu byl v sedmi letech diagnostikován dětský autismus s hyperkinetickým syndromem.







