Ač byl osud ke Kubíkovi krutý, je to úžasný veselý kluk, plný energie. Svoje úsměvy rozdává každý den, je neskutečně hodný, milý a veselý rošťák. První dny, měsíce, roky nebyly pro Kubu a rodinu vůbec lehké. Každý den nové komplikace, zdravotní problémy, nejistota. Dnes je tomu trochu jinak. Kubovi je 15let a je ve svém zdravotním stavu stabilní a to především díky velké péči rodiny a hlavně nákladným a intenzivním rehabilitacím, které Kuba pravidelně podstupuje. Není to pro něj jednoduché. Taková intenzivní rehabilitace pro něj znamená 2–4 hodiny každý den makat na svém ochablém těle, zapojit všechny smysly. Ne vždy je to příjemné a jednoduché, ale Kuba cvičí rád a většinou s úsměvem. Bohužel rehabilitační programy, které Kubovi pomáhají a dávají smysl, nejsou hrazené ze zdravotního pojištění. A tak rodinu tíží finanční stránka této věci asi nejvíce. Dobře ví, jak moc rehabilitace pomáhají a že je nutné je absolvovat pravidelně. Další důležitou složkou pro fungování rodiny je denní stacionář, kam Kuba dochází dvakrát v týdnu. Krom toho, že se setkává s kamarády a zažívá spoustu nových dobrodružství, ve stacionáři má i kvalitní péči opět v podobě různých terapií – fyzioterapie, muzikoterapie, bazální stimulace, logopedie aj. Kuba stacionář miluje, péče je tam úžasná a rodiče si mohou trošku oddychnout a věnovat se i svým potřebám. S přibývajícími roky jak Kuby, tak rodičů je ta péče především fyzicky více a více náročná.
