Narodil jsem se v červnu 2019 . Start jsme měli s maminkou o něco horší. Mě první nádech trval dýl než se čekalo a mamka se taky dávala dokupy po velké ztrátě krve. Ovšem nikoho ani nenapadlo, ze se problémy ještě prohloubí . Od začátku jsme měli problémy s kojením, refluxem a paseni koníku. Teď už mamka ví, ze jsem měl od narození vážný Kiss syndrom(blokaci krční páteře) a todle byly první příznaky . Bohužel v tu dobu ještě žádný lékař nebral v potaz , že todle u děti muže nastat a první pomoci se mi dostalo až v roce a půl a Mamka si ji musela doslova vyhádat. Další rána pro mě bylo druhé očkováni Prevenarem, kdy moje tělíčko ochablo a rozjela se centrální hypotonie(představte si hadrovou panenku) . Cely můj PMV se zabrzdil a trvá doteď. Dlouho jsme čekali na pomoc od lékařů, kteří mamce tvrdili, ze jsem jenom líný a já přitom nemohl nic. Nakonec jsem měl být už dozivotne ležák. Čekala mě řada nepříjemných a bolestivých odblokování , zkoušeli jsme různé terapie a většinu platili rodiče sami. Mamka to, ale nevzdala a na nohy mě ve 2,5 letech postavila. Chůze a pohyb sice není stoprocentní , ale je. Jelikož jsem silný kluk, život mě nadělil ještě epilepsii a par prvku PAS. Minuly rok jsem nastoupil do speciální školky kam mě mamka musí denně vozit (20km+20km). Ve školce mám speciálně nastavenou logopedii, ergoterapii, fyzioterapii. Od září mě budou platit asistentku pro ještě lepší podporu v rozvoji. Dále dojizdim na hippoterapii, individuální výuku v plavání a snažíme se vybírat zajímavé pobyty, kde se mužů socializovat, hýbat se, plavat a ideálně si i pohrát . Pobyty jezdíme hlavně s babičkou, která to občas vezme za mamku a já sem s ni moc rad. Když, ale platíme opravy auta na todle nám už nezbývá. Moje telíčko bez pravidelne zátěže zase slábne a je to porad dokola. Makat už budu cely život a naštěstí mám k tomu skvěle parťaky bez kterých bych se neobešel. I k tomu potřebujeme větší auto, aby jsme mohli jezdit všichni i s babičkou. Ikdyz občas hodne a nesmyslně křičim jsem hodnej a usmavevej kluk, co to rozhodne jen tak nevzdá a s vaši pomocí už vůbec ne.
