Jmenuju se Pavel Čadek a měl jsem kdysi šílený nápad – zpívat písničky a hrát u toho na cello🎻 Nikdo to moc nedělá (nebo aspoň ne klasicky písničkářským způsobem) a je celkem pochopitelné proč – žádné pražce, jen 4 struny, které se nedají zahrát zároveň, těžká koordinace zpěvu a hry smyčcem… ale zároveň je to krásný nástroj! Tvarem (při troše zbožných představ) připomínající ženské tělo, zvukem pak lidský hlas. A taky jsem trochu umanutý a nějaký nekomfort mě jen tak neodradí💪
foto: Diana Dufková
Ač jsem absolvoval konzervatoř a svého času celkem obstojně uměl zahrát Dvořákův violoncellový koncert h moll, pro písničkářský účel jsem musel začít úplně od začátku (a jíst bagety na Mol). Dnes snad mohu říct, že se to podařilo, odehrál jsem stovky koncertů a vydal tři alba, z nichž poslední bylo nominováno na cenu Anděl🏆
foto: Lucie Mojžíšová














foto: Tomáš Cmíral







