Jsme olomoucky spolek kejklířů a již od roku 2014 se staráme o zábavu širokého publika, organizovaní nejrůznějších akcí ale především o výuku velkého houfu mladých kejklířat – dětí, které učíme dechberoucí kousky.
Základnu máme v Sokolovně Černovír, kde již pěknou řádku let probíhají naše pravidelné kroužky a také letní příměstský tábor ukončený velkolepým vystoupením, který je oblíbenou prázdninovou aktivitou stále většího počtu dětí.
Z počáteční hrstky dětí v prvním roce se počet dětí v celoročním kroužku ustálil kolem dvaceti. Na příměstském táboře se cvičí kejklířů téměř padesát.
V naší práci se snažíme zprostředkovat magický zážitek cirkusového života a umožnit dětem riskovat v bezpečném prostředí. Nabízíme prostor pro radost z pohybu bez soutěžení, zato s touhou po neustálém zlepšování. Díky akrobacii se učíme na sebe vzájemně spoléhat, při žonglování bystříme smysly a ekvilibristikou hledáme rovnováhu. Snažíme se vyjít vstříc individuálním potřebám a podpořit začlenění znevýhodněných dětí. Díky rozvoji spolupráce a empatie i posílení vlastní zdatnosti se snažíme podpořit terapeutický potenciál naší skupiny.
Vzhledem ke stále většímu vytížení tělocvičny jsme velké množství činností které provádíme přesunuli ven pod širé nebe. Využíváme maringotku, která nám slouží jako úkryt a sklad rekvizit a stojí na starém škvárovém hřišti, které jsme zkulturnili a udělali na něm dětské hřiště, které je hojně využíváno i širokou veřejností. A dělá radost malými velkým.
Jenže nám došlo místo, kam ukládat všechny naše věci. Maringotku bychom rádi využívali i jako místo pro posezení a odpočinek v době nepříznivého počasí. Ale je plná věcí, že se do ní už nic nevejde…
Proto se obracíme na dobré lidi s prosbou o pomoc při vyřešení nedostatku místa na naše aktivity – pomozte nám vybrat peníze na LODNÍ KONTEJNER! Umístíme ho na námi pronajatý pozemek a uděláme z něj sklad na naše hračky. Budou v něm v bezpečí uloženy naše stany, nádobí, náčiní – kuželky, míčky, kruhy, diabola, tyče, jednokolky, koule, švihadla, chůdy, vlajky, žíněnky a ještě další věci jako třeba konstrukce na šály a další… Vidíte, že věcí na uložení je opravdu hromada a většinu jich zatím skladujeme v naší maringotce, která doslova praská ve švech.
Navíc i do této maringotky se nám dvakrát vloupali a chtěli nám ji vykrást- proto potřebujeme nějaký nedobytný sklad, ve kterém budou naše poklady v bezpečí. Lodní kontejner se nám jeví jako Dobré a dostupné řešení… Kdybychom na něj měli finance…




















