Náš život v Brne ďaleko od rodiny si spoločne spríjemňujeme, chvíľami v lese, na lúkach a všade, kde sa cítime byť v bezpečí. Po skúsenostiach s mačkami viem, že ich život je najviac ohrozený do jedného roku života, čo sa stalo osudným i môjmu poslednému kocúrovi Majorovi. I keď postúpil liečbu na leukémiu, jeho telíčko to po 3 troch dňoch nezvládlo a odišiel za dúhový most. Bolo to pre mňa strašné, cítila som sa úplne bezmocná, aj keď, som pre neho spravila maximum osud rozhodol inak. Po rokoch som si domov priniesla Bylinku a Korienka, dve malé klbká, ktoré mi každý deň robia milším. Od malička som im dávala nadštandardne vitamíny, aby sme sa vyhli akýkoľvek nástrahám a po mojej poslednej skúsenosti s Majorom som i s nimi chodila zo strachu s každou drobnosťou na veterinu. Ani by ma nenapadlo, že by osud to mohol zariadiť inak až do momentu, keď mojej Bylinke v 10 – tich mesiacoch 11. 7., taktiež diagnostikovali leukémiu. V tej chvíli sa mi opäť vybavili strašné pocity pri odchode Majora a nechcela som tomu uveriť. Moja Bylina, ktorá musela byť všade prvá, aby všetko preskúmala sa zrazu ocitla hospitalizovaná na veterine. Nedávali je veľkú šancu, ale, ako zázrakom i napriek jej zlej prognóze 5 – dňová liečba na leukémiu bola úspešná a jej stav sa rapídne zlepšil! Pre mňa to bol jasný signál, že tu chce s nami byť a žiť naplno ďalej i keď liečba bola pre mňa finančne náročná. Myslela som si, že to najhoršie máme už za sebou a Bylinka sa vráti naspäť za nami domov. Ale v pondelok (17. 7.) po 6 – dňovej hospitalizácií na veterine v Tetčiciach u Brna, pri kontrolných testoch jej zistili FIP (mačací koronavírus) a bez váhania ju okamžite začali liečiť. Mačací koronavírus (FIC) je smrteľné ochorenie, ktoré donedávna bolo nevyliečiteľné a pokiaľ by sa nezačalo s okamžitou liečbou do 9 dní nastáva smrť. Keď som mala rozhodnúť či bude alebo nebude liečba pokračovať jediné čoho som sa obávala a i obávam, či budem mať peniaze, aby som všetky náklady spojené s liečbou bola schopná zaplatiť. Vo chvíli, keď som sa dozvedela, že úspešnosť liečby je 90% nebolo o čom sa rozhodovať. Nedokážem si ani predstaviť, že by nás Bylinka opustila, keď viem, že každým dňom sa jej zdravotný stav zlepšuje. Aby bola Bylinka opäť zdravá a šťastná mačička, je nutná už prebiehajúca 3 mesačná liečba, ktorej náklady za lieky sú 30 000 Kč. Nech robím, čo môžem, nie som schopná zaplatiť dve liečby za sebou. V tejto chvíli, som, ale vyčerpala všetky svoje možnosti a potrebujeme pomôcť od dobrých ľudí.
Ak by ste chceli podporiť Bylinku, moju malú bojovníčku, môžete prispieť na jej liečbu.