Úspěšně vybráno:

Pomohli jste zakoupit brýle pro Naďu

Vybráno 0 Kč 10 750 Kč
9 000 Kč
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
2 150 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste zakoupit brýle pro Naďu

Vybráno 0 Kč 10 750 Kč
9 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Josefina Dana Karvayová
Datum přidání
30. 11. 2023
Poslední aktualita

29. 1. 2024 16:14

Brýle pro Naďu

Dobrý den chtěla touto cestou moc poděkovat všem dárců za jejich peněžitý dar . Který mi umožní pořídit nové brýle které jsou pro mne moc důležité . Nesmírně si vážím vaši pomoci a jsem za ní opravdu vděčná . Krom poděkování přeji všem dárcům do nového roku   pevné zdraví , pohodu a úspěchů  v roce 2024 
S pozdravem Naděžda Ferryová 

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Naďa je matka samoživitelka s několika vážnými diagnózami jednou z nich je i silná cukrovka která poškodila Nadě zrak a hrozí jí slepota. Brýle jsou pro ní důležité a zároveň finančně nákladné. Naďa je invalidní 1. stupně a pracuje na částečný úvazek pod chráněnou firmou a přesto všechno je pod hranicí životního minima.

Je po dvou infarktech, ten druhý měla teď před dvěma týdny. Žije sama s dcerou, které bude 17. let. Její dceru vzhledem k jejímu věku nelze zatím zaměstnat, aby mohla nějak přispívat finančně do rozpočtu rodiny.

Naďa i přes všechny patálie v životě je skromná, nenáročná i o pomoc druhým se stydí říct. Proto bych ráda touto cestou požádala o pomoc já. Děkuji všem kteří Nadě pomůžou k brýlím.

Komu pomůžeme?

Naďa Ferryová je 50 léta žena. Její zdravotní problémy začali krátce poté, co se rozvedla. První  příznaky cukrovky se objevili při posledním těhotenství s dcerou Kamilou od té doby uběhlo již skoro 18 let, co se s cukrovkou léčí. Díky stresu, který prožívala jako samoživitelka se její zdravotní stav zhoršil. Obavy, aby ji nevzali dceru, kvůli ztrátě bydlení ji zavedli až na ubytovny a do azylového domu.
 

V roce 2016 přišel první infarkt  a sním další zdravotní problémy,  problémy a stres přibývaly, ale přesto všechno se zvedla díky přátelům ze dna. A začala nový život. Získala práci, ve které je dodnes. Má pronajatý byt a snaží se se vším vypořádat. I přesto, že ji život přináší nové a nové překážky. Brýle jsou pro ní důležité ke každodenní činnosti.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na úhradu brýlí. Naďa potřebuje brýle dvoje na dálku i na blízko. Náklady vyčíslily přímo v optice, kam Naďa chodí. Cenu ji spočítali již cca před půl rokem, kdy jsme zkoušeli požádat i o jednorázovou pomoc na úhradu brýlí hmotnou nouzi, která Naďu doplácí do životního minima. Žádost ji byla zamítnuta. 

Dozvěděla jsem se o této nadaci a proto jsem vás oslovila s Naďi příběhem, který jsem se snažila shrnout, co nejvýstižnější v několika větách. Proto i kdyby se podařilo vybrat danou částku nebo i více, tak by se všechny peníze zainvestovali do jejího zdraví, které je důležité. Pokud by sbírka nevyšla asi bychom to zkoušeli dál jinde. Brýle jsou pro Naďu opravdu důležitou součástí  k její každodenní potřebě. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

29. 1. 2024 16:14

Brýle pro Naďu

Dobrý den chtěla touto cestou moc poděkovat všem dárců za jejich peněžitý dar . Který mi umožní pořídit nové brýle které jsou pro mne moc důležité . Nesmírně si vážím vaši pomoci a jsem za ní opravdu vděčná . Krom poděkování přeji všem dárcům do nového roku   pevné zdraví , pohodu a úspěchů  v roce 2024 
S pozdravem Naděžda Ferryová 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
10 000 Kč  •  20. 12. 2023 11:41
Dárce, který je pro každou dobrost
150 Kč  •  19. 12. 2023 23:41
Štědrý dárce
200 Kč  •  2. 12. 2023 21:10
Štědrý dárce
300 Kč  •  2. 12. 2023 12:37
DobroDárce
100 Kč  •  1. 12. 2023 20:44

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat