Sbírka ukončena:

Boj za plný život pro Pavla

Vybráno 0 Kč 200 Kč
od 1 dárce
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
200 Kč
Průměrná výše daru
200 Kč
Nejvyšší dar
62 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Boj za plný život pro Pavla

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
7. 4. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Rád bych se Vám představil. Jmenuji se Pavlo Romaniuk, je mi 20 let. Před 8 měsíci se mi stal úraz, který otočil můj život úplně vzhůru nohama, 15. 08. 2021 v neděli jsme s rodinou šli k jezeru, špatně jsem se ponořil a zlomil jsem si krční páteř a poškodil tím míchu. Málem jsem se utopil, táta mě vytáhl.  

Komu pomůžeme?

Teď na mě čeká dlouhá cesta. Zejména se budu věnovat rehabilitacím. Už půl roku se snažím žít plnohodnotný život na vozíku a cvičit. Úraz se mi stal 15. 8. 2021. Po 21 dnech na JIP jsem byl přeřazen na spinální jednotku, kde jsem strávil 2 měsíce. 

Po dvou měsících mě převezly na spinální jednotku, do Kladrub, tam jsem momentálně téměř 5 měsíců. Rehabilitace jsou mnohem těžší, než jsem si myslel. 

Za tu dobu jsem se naučil oblékat s asistencí, dojít si na WC a osprchovat se, zatím také pouze s asistencí. Zlepšení je viditelné, ale ještě mě čeká dlouhá cesta. 

Už udělám i pár kroků s chodítkem a s pomocí fyzioterapeuta. Věřím, že mi na mé ceste pomůžete.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky použiju na další rehabilitace které na mne čekají do budoucna, rehabilitace jsou hodně drahé a nahrazené pojišťovnou, na kompenzační pomůcky pro plný život, na různé sportovní zařízení pro cvičení doma, na trenažéry, na ambulantní fyzioterapeuta pro cvičení doma, taky bych chtěl  si  pořídit auto z speciální úpravou pro vozíčkáře, na úpravu bezbariérového bytu.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
200 Kč  •  27. 4. 2022 11:44

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat