Honzík se narodil 2. 1. 2006 jako zdravé miminko. Kolem 6. měsíce si rodiče všimli, že se nevyvíjí, jak by měl. Kolem 8. měsíce začali cvičit Vojtovu metodu a brát homeopatika. Začal kolotoč vyšetření – Brno, Praha – specializovaná centra, které asi není třeba zmiňovat. Honzík se tedy nevyvíjel a k tomu měl spoustu zdravotních problémů.
Alergie… Opakované záněty středouší, byl 2× na operaci. Dále cystoidní ložisko v hlavě o velikosti 8 mm. Operace varlatek… Takže v ranném věku proběhlo několik narkóz. Kolem třetího roku bylo jasné, že jakákoliv naděje, že by Honzík mohl vést „normální život“ je pryč. Přišly velmi tvrdé diagnózy! Dětský autismus – Kannerův syndrom! Psychomotorická retardace hlubokého stupně!
Momentálně má nad levým kolenem nezhoubný novotvar dlouhé kosti, který mu začal způsobovat bolest a bude potřeba operace. Tohle je v situaci, v jaké se s maminkou nachází velký problém. Protože maminka, aby mohla platit nájem (Momentálně v nevyhovujících podmínkách – schody, vysoká vana, maličký prostor na jakoukoliv manipulaci s Honzíkem), tak každé dopoledne rozváží obědy – Honzík jezdí s ní!! Tohle je velmi náročné (Honzík ačkoliv je zlatíčko, tak umí být i pěkný vztekloun a maminka musí zvládnout při práci veškeré jeho stavy, včetně přebalení plínky) . Operace znamená, že z Honzíka bude ležák a vzhledem k jeho stavu, bude nejisté, jestli se na nohy zvládne postavit. Bude záležet na spoustě faktorech, ale především na usilovné, dlouhodobé, domácí péči maminky Janičky, která je žijící anděl, vždy s úsměvem na tváři 😇, která si nikdy neřekne o pomoc a sama je ještě schopná pomáhat. Tato neuvěřitelně silná bytost, si zaslouží naši pomoc ! Honzík už totiž není žádné miminko a manipulace s ním si vybírá daň. Bolesti v zádech, bolesti a křeče v rukou, po probdělých nocích, které u Honzíka nejsou ničím ojedinělým …
