Zářijová povodeň v Zátoru zničila domek mého bratra Tomáše Hajného. Bydlel v něm s rodiči, kteří už zemřeli. Bydlí teď přechodně na faře a v zapůjčené lesance, postavené vedle zbouraného domku.
Je už v důchodu. Voda mu vzala prakticky všechno. I to, co měl nejvíc rád. Knihy a fotky po rodičích, vzpomínky…Mě rozplakal můj dětský fusak, který vymáchal v kaluži a pověsil na plot. Vozili jsme se v něm oba dva. Celé naše dětství. Chtěla bych mu pomoct vybrat peníze na celoročně obyvatelný mobilní domek, za chvilku začnou mrazy. Domek byl špatně pojištěný, dostal pár korun, řekli mu, že kdyby vyhořel, tak dostal milion. Paradox…










