Sbírka ukončena:

Bez nudlí u nosu – spíme jako v bavlnce

Vybráno 0 Kč 3 800 Kč
20 000 Kč
 -
8 dárců
Celkem se zapojilo
475 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
63 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Bez nudlí u nosu – spíme jako v bavlnce

Vybráno 0 Kč 3 800 Kč
20 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
1. 4. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Naše děti z Klokánku v Žatci přicházejí z neutěšených rodinných poměrů. Rodiny se pohybují na hranici chudoby a nemají peníze na léky. A nebo se o své děti nestarají pořádně a nezajímá je, že děti trpí chronickou rýmou, chronickými záněty průdušek. Děti veškerý svůj čas tráví v zakouřeném prostředí a stávají se z nich pasivní kuřáci od útlého věku. 

Po příchodu k nám do Klokánku mají všechny děti respirační problémy, všechny mají vleklé rýmy, neumějí smrkat, nikdo jim rýmu neléčil. Je zapotřebí je často odsávat, abychom je rýmy zbavili a neměly další komplikace. 

Máme zkušenost, že není rozdíl ve věku dětí. Přicházejí k nám miminka ale i děti starší, až po děti skoro dospělé. Všechny děti je potřeba naučit základní péči o sebe, a tam patří i smrkání. Ty menší děti, asi do 3 let, je zapotřebí odsávat ve dne a i v noci. 

Komu pomůžeme?

Chtěli bychom pořídit na každý z našich bytů v Klokánku elektrickou odsávací jednotku od firmy ASPIRA. Pořizovací cena jedné odsávačky je 5 000 Kč. Výhodou tohoto přístroje je, že má tichý chod, je přímo určený na odsávání hlenů. Doteď jsme dětem odsávali hleny takovým domácím trikem díky nastavení mechanické odsávačky na hadici vysavače. Je to poměrně riskantní způsob a hlavně hrozně hlučný. Takže pokud potřebujete malému dítěti odsát hleny v noci, vzbudíte spolehlivě celý dům a přilehlé okolí. A především jsou děti vyděšené, protože jim zvuk vysavače vadí a bojí se ho. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze bychom použili na pořízení čtyř elektrických odsávacích jednotek pro domácí použití. Pořizovací cena jedné odsávačky se pohybuje okolo 5 000 Kč. 

Pokud se nám nepodaří vybrat dostatek financí na pořízení 4 odsávaček, pořídíme takový počet, na který peníze stačit budou. Peníze také využijeme na léky, nosní kapky proti rýmě a kašli pro naše děti. A samozřejmě preventivní vitamínovou léčbu. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  28. 4. 2022 9:28
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  27. 4. 2022 16:15
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  27. 4. 2022 5:37
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  12. 4. 2022 15:58
Chladovà Magdalena
200 Kč  •  4. 4. 2022 14:55
Všem dětem -.ať se dobře daří a krásné Velikonoce
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  1. 4. 2022 17:56
DobroDárce
500 Kč  •  1. 4. 2022 17:14
Laskavý dárce
700 Kč  •  1. 4. 2022 16:51

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat