Dobrý den, nejstarší dcera Nikola se již několik měsíců potýká se zdravotní komplikacemi. 9/20 prodělala oboustrannou masivní plicní embolii. Od té doby se její stav jen zhoršoval. Pravidelné bolesti na hrudi, hlavy, zad, brnění končetin, nevolnosti, návaly horka , zimy, bolesti břicha , průjmy, pocity hladu.
Nespočetněkrát jsem musela pro Niky do školy, nebo v noci na pohotovost, několikrát i odvezena RZS. Od embolie byla ještě několikrát hospitalizována. Zjistilo se, že potíže mohou mít spojitost s páteří a objednali nás na ortopedii. Tam se potvrdilo že se jedná o velkou skoliózu páteře a odeslaly nás ke specialistům do Brna. Operace se se vzhledem k embólii posouvala šla na ni na v sedmém měsíci 2021. Mysleli jsme si že problémy ustanou a Nikča bude moc začít pomalu normálně žít . Ke všem problémům se po operaci přidala i nespavost, (na vyšetření jdeme v dubnu 2022). Problémy stále přetrvávají a už je to neúnosné. Musela jsem i opustit zaměstnání v listopadu 2021. Nikča již několik měsíců navštěvuje psychiatra a psychologa. Mysleli jsme si že za tím vším může být i strach o zdraví, jenom přeci embolie je velký strašák. Navštívili jsem i spoustu jiných odborných lékařů neurolog, internista , gastroenterologie, dělali ji magnetickou resonanci, EEG s menším nejasným nálezem a postupem času i spoustu dalších vyšetření. K dalším specialistům jsme i objednáni- endokrinolog. V lednu 2022 jsem si přes zdravotní pojišťovnu vyžádala návštěvu u internisty, který Nikče po testech potvrdil že má z jídelníčku vyřadit lepek , laktózu a začal u ni léčit štítnou žlázu.











