22? Proč?
Moje autorská kniha nese jméno 22, jelikož pojednává o mých prvních dvacetidvou letech na světě. Když jsem přemýšlela nad výstupem mé bakalářské práce, plně jsem si uvědomovala, že to musí být něco velkého, neobvyklého a zřejmě by to mělo být i to nejvíc co jsem doposud v mé tvorbě udělala. V tu chvíli mi vnukla myšlenka, že je to možná prostor otevřít se a posunout se dál nejen v knihařské a umělecké tvorbě, ale i v té seberozvojové. Jsem člověk pevně zakořeněný sám v sobě, nedovoluji sdílet své pocity s ostatními lidmi, ať je to rodina, blízcí přátelé, nebo kdokoliv jiný. Mám pocit, že mi hodně lidí nerozumí, nebo je ze mě zmatených a tak jsem se odhodlala a řekla jsem si, že vypustím do světa můj příběh, příběh o mé cestě životem, mým prodíráním se potlačenými emocemi, cestou umělce chodícího po různých zamotaných cestách osudu. Původní záměr bylo otevřít se nejen sobě, ale především mým blízkým, chtěla jsem, aby mě více pochopili a dali si více dohromady souvislosti, proč jsem občas zamlklá, proč se o něčem nechci bavit atd.. Při tvorbě mého projektu jsem tento záměr mnohokrát zpochybnila, ale nyní mám pocit a uvědomuji si, že je na čase otevřít se všem. Proto bych ráda svůj jediný výtisk, který mi bude patřit následně poskytla jako putovní, čímž můj projekt bude ukončený a já budu naplněná.
Proč dva hřbety? Proč do kůže?
Jak už jsem říkala práce je i výstupem mého studia. Zaměřila jsem se na co nejvíce myšlenek, které výstupní kniha pohlcuje. Jsem ve znamení blížence, člověk mnoha osobností, rozpolcená osobnost, co si to plně uvědomuje a snaží se s tím pracovat. Z toho důvodů má kniha i dvě možnosti otevření, tudíž dvě možnosti startu knihy, kdy to jakým směrem začnete bude mít zásadní vliv v tom, jaký to pro vás bude mít závěr. Ještě k tomu všemu kniha bude v polokůži, s ražbou, ručně šitým kapitálkem a barvenou ořízkou. Zde bych ráda uplatnila své knihařské znalosti a dovednosti. Na fotografiích můžete vidět maketu mé výsledné práce, zde jsem se pouze pokoušela zjistit zda jsem nepřecenila své zkušenosti, dolaďovala jsem případné detaily jak následně pracovat s textem, papírem, ilustrací apod. Závěrem bych jen chtěla říct, že si o sobě myslím že jsem člověk s pevnými a velkými cíli, i když se může zdát, že jsou často v nedohlednu. Snažím se podporovat lidi nejen kolem sebe, ale i lidi které neznám a vím, že podporu v jakékoliv formě potřebují. Jsem člověk co si věci vždy rád zařizuje a dokazuje sám, ale nyní jsem se dostala do situace, kdy i já potřebuji pomoc. Proto budu vděčná všem potencionálním podporovatelům mého, pro mě osobně důležitého projektu. Děkuji Všem Neli





















