Ahoj.
Jmenuji se Vašík.
Narodil jsem se s genetickou vadou nazývanou Edwardsnův syndrom. Po narození jsem musel být v inkubátoru a poprvé jsem byl hospitalizován už ve třech týdnech života. Měl jsem časté potíže s dýcháním a musel strávit mnoho času v nemocnici. Maminka se mnou cvičila Vojtovu metodu a lékaři se snažili mě udržet při životě. Mám kombinované postižení a musím pravidelně jezdit na rehabilitace, terapie a k lékařům. Nyní již chodím sám, ale stále potřebuji mít u sebe kočárek a denně cvičit. Bohužel nemáme auto a dojíždění je pro nás velmi náročné.









