Úspěšně vybráno:

Přispěli jsem na auto pro Koníkovský skládek potřeb pro pěstouny a matky v nouzi

Vybráno 0 Kč 525 147 Kč
520 000 Kč
 -
451 dárců
Celkem se zapojilo
1 164 Kč
Průměrná výše daru
75 000 Kč
Nejvyšší dar
90 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Přispěli jsem na auto pro Koníkovský skládek potřeb pro pěstouny a matky v nouzi

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Koníkovský skládek, z.s., Koníkovský skládek z. s.
Datum přidání
5. 1. 2024
Poslední aktualita

9. 4. 2024 16:07

SBÍRKA ÚSPĚŠNĚ UKONČENA! Děkujeme srdečně všem milým dárcům a podporovatelům Koníkovského skládku!

Milí dárci, přátelé a podporovatelé Koníkovského skládku,

je nám radostí vás informovat, že námi vypsaná sbírka na NOVÉ AUTO byla úspěšně ukončena, a na transparentní účet skládku bude z platformy Donio v nejbližších dnech převedena vybraná finální částka ve výši 525.147,- Kč  (z požadovaných 520tis.).

VÁM VŠEM SRDEČNĚ DĚKUJEME!

Miládka z Radkou ze skládku aktuálně poptávají vhodné modely vozů, které by splňovaly velikostní a bezpečnostní kritéria na převoz materiálu ze/do skládku, včetně objemných položek, jako jsou skříně, postele, aj.

Jakmile bude vhodný vůz vybrán a zakoupen, přineseme vám aktuální foto report :-)

Krásné jarní dny a velký dík za vaši štědrost,

Dáša Heiland Trávníková
Irena Prouzová
zakladatelky sbírky

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Paní Milada je máma tří vlastních dětí a také pěstounkou na přechodnou dobu. Aktuálně má v pěstounské péči už deváté dítě. Osm sazeniček, jak jim ona sama říká, už vypustila do světa. Je také zakladatelkou a patronkou Koníkovského skládku potřeb pro pěstouny a matky v nouzi. Koníkovský skládek je místo, kam dárci přináší oblečení, hračky, hygienické potřeby, vybavení domácnosti a vše, po čem je zrovna poptávka. 

Paní Milada s kolegyní vše důkladně přebere, protřídí, uklidí do polic ve sklepní místnosti panelového domu a na vyžádání vydá potřebným. Výdej organizuje osobně ve skládku, ale mimo to i balí balíky, které odesílá do vzdálenějších míst nebo těm, kteří nemají možnost dopravit se na místo. Pomáhá i s transportem věcí v případě, že dárci nemohou sami nabízené věci do skládku doručit. A když nemůže odvoz sama zajistit, alespoň prostřednictvím koníkovských facebook stránek organizuje pomoc od třetích osob. 

Nově zřídila i několik polic pro trvanlivé potraviny, které vydává těm, kteří jsou v potravinové nouzi. Jejími “zákazníky” jsou pěstouni, sociálně slabé rodiny, znevýhodněné rodiny, rodiny, které řeší nenadálé tragické události, oběti domácího násilí. Pro ty všechny je paní Milada oporou, v některých případech dokonce záchranou. A není to jen o zajištění a zprostředkování materiální pomoci. Je to i lidský a osobní přístup, pochopení a nasměrování, které ve skládku můžete čekat. 

Na jednoho člověka až příliš dobra. Paní Milada to ale zvládá s grácií, s obrovskou pokorou, a především ve svém volném čase. Jejím velkým přáním je však vybudovat důstojné místo, kde se budou moci dárci, pěstouni i rodiče v nouzi společně potkávat. Přála by si vyměnit sice milovaný, ale malý a věčně přecpaný sklep panelového domu za místo, kde bude světlo, útulno a přívětivé prostředí pro skládek i pro všechny příchozí. 

K tomtuto vytyčenému cíli vede ještě dlouhá cesta a překonávání nemála překážek. Aktuálně skládek řeší problém s autem, které dosloužilo. Za ty tři roky, co skládek funguje, odvozilo tolik věcí, že by se náklaďák nemusel stydět. Nejen oblečení a hračky pro děti, ale i nábytek, postýlky, kočárky, potraviny. Balíky na poštu, kola, školní potřeby. Věci od dárců do skládku, věci ze skládku k maminkám v tísni. Zkrátka a dobře, skládku teď chybí pravá ruka.

Komu pomůžeme?

Pomůžeme pěstounským rodinám, matkám v nouzi, sociálně slabým, kteří si osobně nemohou vyzvednout materiální pomoc. Pomůžeme i paní Miladě a Koníkovskému skládku přiblížit se k vysněnému cíli vybudovat nové, důstojnější místo pro skládek věcí.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Z vybrané částky chceme koupit nové auto Dacia Jogger, které bude věrně sloužit skládku. V případě, že se vybere menší částka, bude využita na nákup ojetého auta (100–200 tis.), případně na opravu starého, nyní nepojízdného automobilu (do 100 tis.). Případné zbylé peníze budou využity na provoz skládku, na pronájem nových skladových prostor či vybavení skladových prostor.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

9. 4. 2024 16:07

SBÍRKA ÚSPĚŠNĚ UKONČENA! Děkujeme srdečně všem milým dárcům a podporovatelům Koníkovského skládku!

Milí dárci, přátelé a podporovatelé Koníkovského skládku,

je nám radostí vás informovat, že námi vypsaná sbírka na NOVÉ AUTO byla úspěšně ukončena, a na transparentní účet skládku bude z platformy Donio v nejbližších dnech převedena vybraná finální částka ve výši 525.147,- Kč  (z požadovaných 520tis.).

VÁM VŠEM SRDEČNĚ DĚKUJEME!

Miládka z Radkou ze skládku aktuálně poptávají vhodné modely vozů, které by splňovaly velikostní a bezpečnostní kritéria na převoz materiálu ze/do skládku, včetně objemných položek, jako jsou skříně, postele, aj.

Jakmile bude vhodný vůz vybrán a zakoupen, přineseme vám aktuální foto report :-)

Krásné jarní dny a velký dík za vaši štědrost,

Dáša Heiland Trávníková
Irena Prouzová
zakladatelky sbírky

25. 3. 2024 20:53

Jdeme do finále, 10 dní do ukončení sbírky! Nové AUTO je na dosah! Děkujeme srdečně :-)

Milí přátelé a příznivci Koníkovského skládku,
v sobotu 23. 3. 2024 proběhly dvě benefiční kulturní akce pro Koníkovský skládek a díky výtěžku z nich se náš cíl opět o velký kus přiblížil! Nyní už si směle troufáme říci, že NOVÉ AUTO je na dosah! Děkujeme srdečně za vaši podporu!

Věříme, že ti z vás, kteří se Dobročinného karnevalu s Dr.Kuželkou a koncertu kapely Alfasrnec zúčastnili osobně, si obě akce krásně užili spolu s námi! Vybrané částky ve výši 5.320,- a 10.500,- již byly připsány naší sbírce.


Miládka s kolegyní Radkou ze skládku si společně s přáteli a dětmi karneval moc užily.

Kapela Alfasrnec


Děkujeme také všem ostatním dárcům, kteří i nadále přispívají zde do sbírky na Donio. Každá koruna se počítá a každý z vás se symbolicky zasloužil o další a další autodíl :-)

Do konce sbírky zbývá 10 dní a my pevně věříme, že se nám „magickou“ hranici 520 tis. podaří společně pokořit.
Pomůžete nám ještě se sdílením, máte-li komu, prosím? Budeme moc rádi! Díky!

Dáša Heiland Trávníková
alias Dr.Kuželka,
spoluzakladatelka sbírky

4. 3. 2024 23:34

Prodloužení sbírky a pozvánka na 2 kulturní akce pro malé i velké

Milí dárci, milí přátelé Koníkovského skládku,
dnešním dnem uplynula 2-měsíční lhůta sbírky pro nákup nového/ojetého vozu pro brněnský Koníkovský skládek potřeb pro pěstouny a matky v nouzi.

Je téměř neuvěřitelné, že se dosud podařilo vybrat krásných 413 200 Kč. Srdečně všem dárcům děkujeme, za každý váš jednotlivý příspěvek, od těch nejmenších částek až po ty nejštědřejší! Vážíme si toho! S paní Miládkou jsme v denním písemném kontaktu a je vybranou sumou dojata. My též. Velký dík vám všem!

Protože nás však na konci března ještě čekají dvě dobročinné kulturní akce na podporu této sbírky, rozhodly jsme se sbírku o měsíc prodloužit a věříme, že se nám kýžené cílové částky, která představuje cenu nového vozu Dacia Jogger, podaří společně dosáhnout! Koníkovský skládek a jeho zakladatelka, paní Miládka, si szaslouží spolehlivý vůz, aby se jeho poslání mohlo i nadále šířit světem pěstounských rodin a maminek v nouzi, co říkáte?!

Rády bychom vás touto cestou, jako malé poděkování za vaše dobro, pozvaly na DOBROČINNÝ KARNEVAL s Dr.KUŽELKOU, který proběhne 23. 3. 2024 v 15:00 ve volnočasovém centru Vojtova.
Více informací ZDE

A dále přijměte pozvání na koncert kapel ALFASRNEC a 2STAV, 23. 3. 2024 v 18:30 v společensko-kulturním centru U Divošky.
Více informací ZDE

Výtěžek z obou akcí bude věnován naší sbírce.

S poděkováním a srdečným pozdravem,
Dáša Heiland Trávníková (alias Dr.Kuželka) a Irena Prouzová
zakladatelky sbírky

29. 2. 2024 21:08

4 dny zbývají do konce sbírky!

Milí dárci,
velmi si vážíme vašich příspěvků na nákup nového / ojetého vozu pro tak důležitou (a dobrovolnou!) činnost paní Miládky z Koníkovského skládku potřeb pro pěstouny a matky v nouzi. Aktuálně jsme díky vám vybrali 328 tis., za což vám jménem paní Miládky srdečně děkujeme!
Za tuto částku se nám sice nepodaří zakoupit vůz nový, ale věříme, že i vůz ojetý, pořízený v této cenové hladině, by již mohl několik let dobře a věrně skládku sloužit..

Pokud byste nám chtěli pomoci dosáhnout plné cílové částky pro nákup vozu nového, spolehlivého a bezúdržbového, prosíme o sdílení příběhu paní Milady a této sbírku mezi své přátele, kolegy a známé. Třeba se nám společně za 4 dny podaří nemožné! :-)

Vážíme si vaší pomoci.
Vážíme si toho, co pro pěstounské rodiny a maminky paní Miládka dělá.

Děkujeme.
Dáša Heiland Trávníková a Irena Prouzová
zakladatelky sbírky a spřízněné duše Koníkovského skládku

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
244 Kč  •  3. 4. 2024 12:36
Štědrý dárce
200 Kč  •  3. 4. 2024 0:13
Nadenka V.
200 Kč  •  2. 4. 2024 23:19
Za autosedacku
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  2. 4. 2024 14:34
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  30. 3. 2024 7:07
Štědrý dárce
100 Kč  •  29. 3. 2024 18:54
Velkorysý dárce
300 Kč  •  29. 3. 2024 7:05
Velkorysý dárce
100 Kč  •  29. 3. 2024 6:22
Věra
300 Kč  •  28. 3. 2024 8:17
Mnoho šťastných km 🙂
Velkorysý dárce
10 000 Kč  •  27. 3. 2024 14:01
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  27. 3. 2024 9:56
Velkorysý dárce
100 Kč  •  27. 3. 2024 9:07
DobroDárce
300 Kč  •  27. 3. 2024 8:30
Velkorysý dárce
600 Kč  •  27. 3. 2024 8:20
Laskavý dárce
500 Kč  •  27. 3. 2024 7:40
Milý dárce
200 Kč  •  27. 3. 2024 0:08
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  26. 3. 2024 22:43
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  26. 3. 2024 21:56
Laskavý dárce
100 Kč  •  26. 3. 2024 21:30
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  26. 3. 2024 19:17
Eva
300 Kč  •  26. 3. 2024 13:35
Díky za to, co děláte.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat