Úspěšně vybráno:

Pořízení nového auta pro rytířský tábor Pamplona

Vybráno 0 Kč 20 123 Kč
od 12 dárců
 -
12 dárců
Celkem se zapojilo
1 677 Kč
Průměrná výše daru
6 000 Kč
Nejvyšší dar
59 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pořízení nového auta pro rytířský tábor Pamplona

Vybráno 0 Kč 20 123 Kč
od 12 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
František Klein
Datum přidání
5. 5. 2021

Rytířský tábor Pamplona si po 23 letech existence loňské léto pořídil „nové“ (ojeté) auto určené k bezpečnému a spolehlivému zásobování, navážení materiálu a výletům pro táborníky. Bohužel ve sledu několika neočekávaných událostí jsme o toto auto přišli. Lépe řečeno bylo utopeno v řece a je v nepojízdném dezolátním stavu. Rádi bychom tímto způsobem získali finanční prostředky na pořízení nového.

Komu pomůžeme?

Rytířský tábor se již 23 let, každé letní prázdniny na celé dva měsíce, pořádá v lese nedaleko Ivančic na Brněnsku. Za tuto dobu táborem prošlo již více než 1 000 účastníků z celé České republiky i ze zahraničí. Tento tábor nemá za cíl dosahovat finančního zisku, ale právě naopak. Jsou zde například kladeny velké ohledy na děti z domácností, které by si jiný tábor nemohly dovolit. Vedoucí zde nedostávají finanční odměnu za svoji službu, ale obvykle ještě sami přispívají na chod tábora. Jelikož se sami dříve tábora zúčastňovali jako táborníci a mají zájem na tom, aby toto dílo mohlo pokračovat a přijímat další a další táborníky. Účastníci těchto táborů jsou vedeni k rozvoji mnoha vlastností využitelných nejen na táboře, ale i během celého života. Jsou to například znalosti týkající se ranhojičství, orientace v terénu, bojového umění, historie, heraldiky a dalších. 

Děj našich her se zpravidla odehrává na historickém pozadí vrcholného středověku, v době křížových výprav. Účastníci se zde vžijí do postav rytířů, pro které čest, odvaha, prozíravost, moudrost, spravedlnost a zbožnost nejsou neznámá slova, ale součást života.

Proč organizujeme sbírku?

Rádi bychom pořídili nové táborové auto, které má na tomto táboře nezastupitelnou roli. Do letošního roku bylo obvykle ne příliš efektivně suplováno různými automobily poskytnutými především od táborových vedoucích a podporovatelů tábora. V loňském roce byla pořízena ojetá devítimístná dodávka s pohonem všech kol, která byla opravdu velkou pomocí a spolehlivým řešením při každodenním zásobováním tábora potravinami, pitnou vodou a dalším materiálem potřebným pro chod a rozvoj tábora. Byla také perfektním prostředkem pro přesun táborníků při výletech. Pořizovací cena auta byla téměř čtyři sta tisíc korun. Bohužel v den, kdy se účastníci jednoho z turnusů chystali na výpravu, vydatně pršelo. Výlet byl proto nahrazen alternativním programem v táboře. Bylo však potřeba zajet do restaurace, která měla být jedním z cílů výpravy, pro předem objednaný oběd. 

Vlivem neustávajícího deště se postupně zvedala hladina říčky, přes kterou je při cestě do tábora nutné autem přebrodit. Automobil projížděl brodem poměrně hladce až do okamžiku, kdy se zadní nezatížená část vozu svezla po betonových panelech a otočila celé auto čelem proti proudu vody. Automobil zde uvízl a nebylo možné jej vlastními silami z řeky dostat. Začala tedy záchranná operace. Vlivem neustávajícího deště však hladina rozvodněné řeky stále stoupala a asi půl hodiny po uvíznutí se hladina zvedla natolik, že již nebylo možné se zpět k uvíznutému autu bezpečně dostat. K tomu všemu silný proud vody dodávku pomalu stahoval do hlubší vody. V nejhorším momentu nad vodu vyčnívala pouze střecha utopeného auta. Rozhodli jsme se tedy požádat o pomoc hasiče. Ti po několikahodinové akci automobil úspěšně dostali na břeh. 

Při zachraňování bylo auto silně poškozeno. Po vytažení na břeh bylo jasné, že dodávka znovu jen tak jezdit nebude. Na podlaze, sedačkách i palubní desce po vytažení z řeky zůstalo několik centimetrů lepkavého bláta. Po mnoha konzultacích s odborníky jsme postupně začali ztrácet naději na to, že by tento automobil mohl ještě kdy jezdit. Případná oprava by se pravděpodobně pohybovala v šestimístných částkách a přesto, by byl výsledek náročných a zdlouhavých prací nejistý. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybraná částka bude použita k zakoupení „nového vozidla“. Čím více peněz se podaří vybrat, tím novější (kvalitnější a bezpečnější) auto budeme moci dovolit pořídit.

Děkujeme.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
6 000 Kč  •  18. 5. 2021 10:47
DobroDárce
200 Kč  •  17. 5. 2021 17:43
Štědrý dárce
100 Kč  •  13. 5. 2021 22:52
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  13. 5. 2021 14:56
DobroDárce
2 000 Kč  •  11. 5. 2021 10:55
Štědrý dárce
500 Kč  •  10. 5. 2021 20:14
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  10. 5. 2021 17:55
Dobrosrdečný dárce
5 000 Kč  •  10. 5. 2021 9:20
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  8. 5. 2021 19:19
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  8. 5. 2021 16:55
Ať se vede bro
Velkorysý dárce
100 Kč  •  7. 5. 2021 20:39
Velkorysý dárce
2 623 Kč  •  5. 5. 2021 17:01

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat