Sbírka ukončena:

Automobil pro Lauru

Vybráno 0 Kč 0 Kč
150 000 Kč
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
23 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Automobil pro Lauru

Vybráno 0 Kč 0 Kč
150 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Klára Rybaříková
Datum přidání
3. 5. 2024

Představení sbírky

Dobrý den, ráda bych vám představila svoji rodinu, která se skládá pouze ze dvou členů – mě a mojí jediné dcery Laury. Laura navštěvuje speciální MŠ pouze na pár hodin denně a já jsem se bohužel z důvodu zvýšené náročnosti péče o ni nemohla vrátit prozatím do zaměstnání.  Veškerá péče se točí kolem ní.  

Od narození se Laura potýkala s opožděným psychomotorickým vývojem, má poruchy autistického spektra a psychomotorickou retardaci. Neustále jsem musela řešit návštěvy lékařů a zjišťování, co je špatně. Bylo vidět, že se nevyvíjí jako běžné děti. Kolem jejího jednoho roku jsem začala pociťovat, že není vše v pořádku. Dlouho nechodila a oproti svým vrstevníkům byla opožděnější. Dále se nevyvíjela řeč, začaly záchvaty vzteku, měla neustálé stereotypy v chování, začala být hyperaktivní, bouchala se hlavou o zem a vadily jí jiné děti. Nehrála si běžným způsobem a nehraje dodnes.

Začala jsem s ní navštěvovat různé lékaře od naší pediatričky přes neurologii, logopedii, psychologii, pedopsychiatrii apod. Dále nás navštěvuje raná péče. Bohužel se potvrdila diagnóza PAS, ADHD, LMR v kombinaci s vývojovou dysfázií. Neustále pracujeme na zlepšení jejího chování, na rozvoji komunikace a kognitivních funkcí. Raná péče jezdí k nám domů, ale Laura v poslední době v domácím prostředí nespolupracuje tak, jak bych si představovala. Řešením by mohlo být dojíždění do ambulance. Dále bych ráda zajistila Lauře další terapie a pravidelnější logopedickou péči. V současnosti se snažíme na logopedii dojíždět alespoň jednou za 2 až 3 týdny, ale chtěla bych častěji. 

Komu pomůžeme?

V současné době je Lauřino chování velmi náročné na péči, proto v rámci našeho města ji vozím na zdravotním kočárku, ale neustále musíme cestovat do jiných měst k lékařům a za různými aktivitami, které jsou pro Lauřin vývoj dost zásadní. Cestování hromadnou dopravou je s Laurou velmi náročné a stojí nás obě spoustu nervů. Jako samoživitelka si bohužel nemohu dovolit pořídit vlastní automobil, abych mohla Lauře dopřát nejen návštěvu odborníků, ale také další terapie, které by jí mohly ve vývoji značně pomoci. Proto chci poprosit o pomoc formou této sbírky, abych nám mohla pořídit alespoň nějaký schopný automobil, kterým bych mohla s Laurou pohodlně a bez komplikací cestovat. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Proto chci poprosit o pomoc formou této sbírky, abych nám mohla pořídit alespoň nějaký schopný automobil, kterým bych mohla s Laurou pohodlně a bez komplikací cestovat. 

Automobil nám byl doporučen lékařkou.

Pokud by se vybralo více peněz, byly by použity na další terapie pro Lauru, aktuálně například pro Logo kliniku v Brně. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat