Ahoj!
Jmenuji se Martina a v lednu jsem oslavila 47. narozeniny. Už od narození se potýkám s řadou problémů, neboť jsem se narodila s diagnózou dětská mozková obrna. Přes veškerou snahu lékařů a rehabilitační léčby jsem zůstala celoživotně upoutána na invalidní vozík. Nechodím, rukama hýbu omezeně, ale snažím se být co nejvíc samostatná. Školní léta jsem strávila ve škole v Březejci, která nás připravovala na sociální začlenění. Z této internátní školy jsem se domů dostala jen občas a bývalo mně dost často smutno, proto jsem hned po škole využila možnosti vrátit se domů k rodičům. Vzhledem k tomu, že dům rodičů nebyl ani zdaleka bezbariérový, zažádala jsem o přidělení bezbariérového bytu, který jsem před více než dvaceti lety dostala a dodnes v něm žiju. Jako každý člověk touží v životě po lásce a dobrém partnerovi, tak ani já v tomto směru samozřejmě nejsem výjimkou. Měla jsem velkou lásku – Tomáše, který ovšem náhle a velmi mladý zemřel. A to byl konec partnerskému štěstí. Pak se na mě nabalili dva podvodníci, díky nimž jsem přišla téměř o všechno a dlouho jsem se z těchto nepovedených vztahů mentálně i finančně dostávala. Málem jsem kvůli nim dvakrát skončila na ulici. Do nedávné doby jsem splácela dluhy, které mým jménem udělal někdo jiný a které jsem draze zaplatila. V současnosti mám také oba rodiče těžce nemocné, ale naštěstí mám kolem sebe přátele, kteří mi obětavě pomáhají a díky nim mám možnost dostat se jednak k lékařům i ve vzdálenějších městech, a jednak se s nimi dostanu také někam se podívat, nakoupit, na koncert aj. K tomu ale potřebuji pro mě speciálně upravené vozidlo, abych se do něho vešla i elektrickým vozíkem, který je větší než mechanický a hlavně se nedá složit. Do auta se dostávám speciálně upravenou plošinou. Stávající vozidlo mám už 16 let a je staré a hlavně už technicky nevyhovující. Proto bych si moc přála auto nové, upravené pro mé potřeby tak, aby mě moji přátelé mohli bez problémů vozit tam, kam potřebuji. A vzhledem k tomu, že mé finanční možnosti mi v žádném případě neumožňují pořídit si auto z vlastních zdrojů, rozhodla jsem se obrátit s prosbou o pomoc na vás. Pomocí této sbírky bych měla možnost žít, díky bezpečnější přepravě novým autem, plnohodnotnější život, který by skýtal také šanci dostat se nejen k lékařům, ale také za kulturou a zábavou, a třeba na dovolenou.










