Spolek Shih-tzu v nouzi byl založen před 11 lety jako organizace zajišťující pomoc a péči pejskům plemene shih-tzu, jejich křížencům nebo malým pejskům, kteří se ocitli v ohrožení. U jeho zrodu stála Květa Tysl a Magda Klusáčková, které vlastními silami vybudovaly dvě depozita – jedno v Čechách, druhé na Moravě.
Do jejich péče se dostávají pejsci v ohrožení života, týraní, staří, nemocní, nechtění, pejsci v nesnázích. Část z nich odchází do nových domovů. Starým, chronicky nemocným nebo jinak znevýhodněným pejskům děvčata zajišťují důstojnou doživotní péči ve svých domácnostech. Spolek je nezisková organizace, která z příspěvků a darů poukazovaných na transparentní účet hradí veterinární péči, krmivo a převozy pejsků. Nedostává žádné dotace, nemá žádné zaměstnance ani dobrovolníky. Děvčata po celou dobu hradí ze svého rodinného rozpočtu náklady energie, vodu, odpady a také tak potřebné spotřebiče, což při počtu 25 a mnohdy i více pejsků v obou depozitech představuje nemalou částku.
Při záchraně, převozech a cestách na veterinu je pro obě nezbytný osobní automobil. Obě děvčata po celou dobu existence spolku využívají svá automobily a hradí náklady s tím spojené ze svých kapes. Ujeté kilometry pro pejsky a s pejsky několikanásobně převyšují ty, co ujedou na soukromých cestách. Květa s Magdou jsou pracovité, skvělé a skromné duše, které nežádají pomoc ani ve vážných situacích, vše se snaží vyřešit samy. Dobrovolně podstupují vše, co vede k záchraně a dalšímu kvalitnímu životu pejsků, nabídnou jim svůj domov a srdce, aby je pak poslaly dál do milujících rodin nebo aby je s láskou a úctou dochovaly k důstojnému odchodu. Jejich práci si velmi vážím, proto jsem se s jejich vědomím rozhodla vložit tuto sbírku.











