Rád bych se Vám představil. Jmenuji se Dalibor a od malička bojuji společně s rodiči s mou zákeřnou nemocí. Narodil jsem se 22. 4. 2022 ve 27 týdnu. Měl jsem jen 35 cm a 1035g. Měsíc jsem byl v inkubátoru a vše jsem si vybojoval. Dne 24. 12. 2022 se nám s rodiči vše otočilo vzhůru nohama a po mojí první večeři jsme jeli na neurologii ve FNO, a tam mě hned operovali, protože mi mozkomíšní mok tlačil na mozek. 27. 12. 2022 bylo rodičům oznámeno, že je v zadní jámě lebeční nález. Po testech se ukázalo, že nádor je bohužel zhoubný. 31. 12. 2022 byla prví operace mozku. Ta se při vší smůle moc nepovedla a 19. 1. 2023 byla druhá a ta byla konečně úspěšná. V březnu 2024 jsem měl mít poslední chemoterapii, ale oznámili nám, že mam nález, který roste z mozkového kmene, takže jsem 29. 2. 2024 podstoupil další už mou třetí operaci a začínáme zase od znovu.












