Michalka se narodila jako zdravá holčička. Nic nenasvědčovalo, že by neměla být v pořádku. Bohužel po roce, kdy Míša neseděla, nelezla po čtyřech a jinak se nevyvíjela, jsme začali docházet na neurologii. Nejprve s hypotonickým syndromem a pak se přidala epilepsie. Byla jako hadrová panenka. Pár let jsme cvičili Vojtovu metodu a byli i několikrát v Adeli na rehabilitačních pobytech. 8 let dojíždíme do Centra Hájek na intenzivní rehabilitace, se kterými nám pomáhají děvčata z fotbalové reprezentace ČR. Jejich pomoc je obrovská. Michalky stav se zlepšuje a svalová hmota přibývá , díky její dřině v tělocvičnách dokáže s oporou za ruku chodit. Samozřejmě neujde nijak závratnou vzdálenost, ale je to obrovský úspěch. Každopádně její vozík musíme mít k dispozici kamkoliv jdeme nebo jedeme. Vzhledem k nepředvídatelným epileptickým záchvatům, po kterých bývá velmi unavená a oslabená. Michalka má také obrovského parťáka Alexe. Je to její asistenční pejsek, který ji vždy dokáže rozesmát a uklidnit. Jezdí všude s námi.
Auto budeme používat dalších 10 let. Na každodenní dojíždění do školy a další aktivity. Proto vybíráme korunky, abychom byli schopní sehnat opravdu něco spolehlivého a prostorného.
