Mathias se narodil v řádném termínu. Vše proběhlo bez komplikací. Když ve věku 2 měsíců nezvedal hlavičku, začali jsme cvičit vojtovku. Jeho vývoj stagnoval, byl pořád opožděný. V roce jenom ležel. Následná vyšetření a magnetická rezonance prokázala hypoplazii mozečku, mozečkový syndrom, opožděný pm vývoj, opožděný vývoj řeči, těžký hypotonický syndrom. Navzdory diagnózám začal Matýsek dělat pokroky. V 15 měsících se naučil sedět a plazit. Plazení je nyní ve 3 letech jeho jediný způsob pohybu. Neleze, nestojí, nechodí. Moc mu pomáhají lázně a rehabilitace. Cvičit bude celý život. Doma trénujeme na motomedu, cvičíme u zrcadla jemnou motoriku. Rád si hraje s autama a s vláčkem. Matýsek také navštěvuje speciální školku.
