Dobrý den,
Důvodem žádosti je můj zdravotní stav. V roce 1997 jsem utrpěl úraz s poškozením páteře a míchy v oblasti Th3/Th4, diagnóza paraplegie. Následkem úrazu došlo též k amputaci levé ruky v nadloktí, necítím tělo od prsou dolů. Nyní se můžu pohybovat pouze na elektrickém vozíku. I přes pravidelnou rehabilitaci, kdy pracuji na zlepšování fyzické i psychické kondice a na nácviku soběstačnosti v rámci svých možností, jsem v mnoha činnostech každodenního života závislý na pomoci druhé osoby. V současné době cítím největší limity ve svobodě pohybu, což znamená, že když potřebuju na nákup, k lékaři, za kamarády, na rande, na výlet musím žádat o dopomoc druhou osobu, aby mne tam dopravila. Na to, že potřebuji asistenci při vstávání, oblékání, hygieně, vaření, uléhání… jsem si už zvykl. Ale rád bych se cítil aspoň v dopravování svobodně, tak jako běžný člověk, který kdykoli se rozhodne nebo potřebuje někam vyrazit, tak může. Zároveň mne život postavil před novou situaci, kterou se snažím uchopit jako výzvu – v březnu roku 2020 mi zemřel tatínek, který mi v dopravě byl velmi nápomocen. Jsem z malého města, takže nutné cesty do vzdálenějších lokalit jsou často potřeba (nákupy, lékaři…). I proto bych chtěl být alespoň v dopravování své osoby nezávislý. To mne vedlo k tomu, začít zjišťovat, zda je to s ohledem na můj handicap možné, a jak. Toto téma jsem proto otevřel jako své hlavní aktuální téma a cíl sociální rehabilitace v Centru Paraple, o. p. s., kde jsem především v rámci ergoterapie diskutoval vše potřebné, včetně nabídky typů aut a úprav, které by vyhovovaly mým specifickým potřebám. Zároveň chci udělat ve svém životě změnu, někam se posunout a směřovat, proto bych se rád vzdělával a dokončil studia, tak abych mohl být společnosti prospěšný a tím pádem být v ní i zapojený. Chci trávit čas užitečně a studium mi dává smysl. K tomuto účelu budu potřebovat také automobil, který bych využíval k dopravování do školy.










