Sbírka ukončena:

Auto pro lyžaře s amputací dolních končetin

Vybráno 0 Kč 0 Kč
Buďte první, kdo přispěje
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Auto pro lyžaře s amputací dolních končetin

Vybráno 0 Kč 0 Kč
Buďte první, kdo přispěje

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Czech ski school of amputees, z.ú., Czech ski school of amputees, z.ú.
Datum přidání
3. 6. 2023

Představení sbírky

      Czech ski school of amputees, z.ú. (CSSA) je nezisková organizace, ve které se věnujeme pohybovým aktivitám osob po amputaci dolních končetin, zejména pak sjezdovému lyžování. Základním východiskem naší práce je využití speciálních sportovních protéz, které umožňují amputovaným jízdu na dvou lyžích, tím pádem uživatel nezatěžuje jednostranně pohybový aparát a může se prakticky neomezeně radovat z pohybu na svahu.

     Vize: Našim hlavním cílem je zlepšit kvalitu života, pomocí sportovních a pohybových aktivit lidem, kteří to nevzdávají. Pomáhat v aktivním životě začínajícím, i pokročilým sportovcům s těmi nejvyššími ambicemi.

     Náš specializovaný tým tvoří experti v oboru protetiky, školení instruktoři lyžování a v neposlední řadě fyzioterapeuti se zaměřením na naši problematiku.

     Finance potřebujeme pro pořízení osobní dodávky, kterou bychom mohli dopravovat naše klienty a potřebný materiál za sportovními aktivitami, zejména do lyžařských středisek po ČR a EU.

Komu pomůžeme?

      Dříve byli osoby po amputaci dolních končetin nuceny lyžovat buď na jedné noze za pomocí tzv. stabilizátorů (berle zakončené lyžičkami), nebo v monoski (jízda v sedě, tak jako uživatelé invalidního vozíčku).

     V posledních letech technologický pokrok v oblasti protetického vybavení umožnil i klientům s nadkolenní amputací, lyžovat opět na dvou lyžích, a tak se pohybovat po svazích prakticky nerozeznatelně od ostatních lyžařů, jako před amputací.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

      Vybrané peníze použijeme na pořízení osobní dodávky. Tu potřebujeme pro celý proces, kterým naši klienti prochází, zejména pak pro organizaci sportovních kurzů. Ty pořádáme v tuzemských lyžařských střediscích – Skiareál Lipno, SKI RESORT ČERNÁ HORA – PEC, Chotouň, ale i pro dopravu mimo ČR. Dodávku potřebujeme, protože přepravujeme kromě osob i sportovní materiál (pro začátky potřebujeme odskoušet několik párů lyží), speciální pomůcky, jako jsou sportovní protézy, ale i pojízdnou servisní stanici skládající se zejména s pracovní plochy a nářadí pro úpravu lyží a protéz.

     Pokud by se nám podařilo vybrat více peněz, použijeme je pro financování dopravy našich klientů a pomůcek, v případě vysokého překročení pro nákup dalšího vozu. Když částka naopak nebude dostatečná, finance použijeme pro pokrytí nákladů na dopravu soukromými vozy.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat