Ahoj, jmenuji se Láďa Valtr a narodil jsem se před 33 lety jako jedno z dvojčat, můj bratr se jmenuje Ondra. Narodili jsme se o dva měsíce dříve. Ondra se narodil zdravý, ale mně v deseti měsících diagnostikovali DMO (dětskou mozkovou obrnu – spastickou kvadruparézu – tedy s postižením všech 4 končetin). Jsem od malička zcela odkázán na pomoc a péči druhé osoby, v mém případě je to moje maminka Jana, která o mne už 33 let celodenně a s láskou pečuje.
Když jsem byl dítě, byla manipulace se mnou snadnější a byli jsme tak celkově mobilnější. Byl jsem menší, vážil jsem méně a naložit mě z vozíku do auta nebylo těžké. Dnes jsem dospělý muž a přesun z invalidního vozíku na sedadlo našeho současného auta už s mamkou nezvládáme. K lékaři, na rehabilitace nebo kamkoliv, kam se potřebuji dopravit, musíme jedině pěšky – kam mě maminka zvládne s vozíkem dotlačit. Z praktických důvodů jsme se rozhodli pro koupi většího auta s možností úprav pro nájezdovou plošinu, kam bych mohl najet na vozíku.











