Ahoj. Jmenuji se Jeníček. Narodil jsem se v roce 2007. Moje počáteční diagnóza byla DMO – dětská mozková obrna a maminka se mnou cvičila několik let Vojtovu metodu. Sice nejezdím na kole ani na koloběžce, ale DMO na mně už nikdo nepozná. Ve třech letech mi přibyly další diagnózy: ADHD, masívní úzkosti, dětský autismus, elektivní mutismus, sociální fóbie, mentální retardace aj. Jsem dost paranoidní, na oknech musím mít celodenně zatažené žaluzie a často mám pocit, že se na mě někdo dívá. Proto se vyhýbám velkým skupinkám lidí a jsem raději tam, kde lidé nejsou. Maminka se mnou od malička poctivě pracovala, zavedla mi komunikační knihu, obrázkové deníčky, zážitkové kroniky a denně pracovala na tom, aby ze mě vyrostl šikovný kluk. Bojím se lidí, mám velké úzkosti, ale třeba zvířátka mám moc rád – třeba kočky, pejsky, kudlanky a strašilky úplně miluji. A mám je i doma.











