Oleg Tkačenko je chlapík z Doněcka, který vyrůstal na ulicích tohoto města se svérázným koloritem. Při napadení Donbasu proruskými teroristy žil s rodinou ve Slavjansku a od prvních dnů této podivné doby se snaží pomáhat potřebným lidem, kteří se ocitli uprostřed bojů a byli a jsou postiženi válečnými hrůzami. Zatímco humanitární organizace vymýšlely v Kyjevě logo pro nový projekt, Oleg a jemu podobní dobrovolníci od prvních dnů nasedali do aut a jezdili pod střelbou do oblasti bojů. Zachraňovat, pomáhat, evakuovat nebo se jen modlit s těmi, kteří nemohou nebo nechtějí opustit své domovy pod palbou. Celkem je dnes zasaženo na 2,9 milionů obyvatel Ukrajiny a pomoc je distribuována jen k 1,8 mil. Pořád v oblasti bojů žije přes 500 000 lidí, především těch, kteří nemají kam jít a kromě domečku a zahrádky nemají nic, z čeho by mohli žít. Pořád je tu válka, na kterou se zapomnělo a která si skoro každý den při ostřelování vyžádá jeden či dva lidské životy. Oleg není k utrpení ostatních lhostejný, nesbalil si kufry a neodstěhoval na vysněný a bezpečný západ, je to chlap na svém místě, který se rozhodl pomáhat. Není sám, takovýchto „voluntěrov“ jsou na východě stovky.











