Sbírka ukončena:

Auto pro Evelínku s postižením PAS

Vybráno 0 Kč 0 Kč
250 000 Kč
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Auto pro Evelínku s postižením PAS

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
15. 6. 2022

Představení sbírky

 Před stavení rodiny Evelínka je 15-letá holka s středně těžkým mentálním postižením s poruchou pozornosti ADHD, a AUTISMEM a mnoha další závažným onemocněním. Mám ji v pěstounské péči, na její výchovu jsem sama. Finance bychom použili na koupi auta aby se mohla Evelínka líp začlenit do společnosti, cesty do školy a k lékařům rehabilitaci.

Komu pomůžeme?

Evelínku jsem dostala do péči  ze dne na den .Jako 2-letou,do 3-let bylo vše v pořádku a pak začalo ,jedna nemoc za druhou, do dneska nemáme vyhráno, jelikož bojujeme s nemocema jako,astma,adhd,autismus,težká scolioza,po operaci,težká vertebogenni onemocnení, středne težká mentální retardace,psychické trauma,a další nemoce.I přez hendikep hodně času tráví s malováním jediné ji to uklidnuje .Běžný den u nás je nároční záleží jak vstane když nemá bolesti ,tak dem do koupelny,obléknu ji nasnídá a vyrazíme do školy u okna musím čekat protože nechce se odloučit ode mně má strach že tam nebudu až vyjde ven .Autobus je hodně obtížný má záchvat a nejde tak jsem nucená jezdit sní s taxim .Je na úrovni 7-leté .

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finanční pomoc bychom využili na zakoupení osobního auta ,využili bychom  do školy, ze školy. k lékařům  na rehabilitaci. výlety a nákup jelikož většina lékařů je mimo bydliště 100 km. Máme to hodně obtížné. Jestli by se vybralo více finančních prostředku využili bychom na stomatologii protože zoubky jí také hodně zlobí.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat