Sbírka ukončena:

Autíčko pro Dorinku s maminkou na cesty

Vybráno 0 Kč 2 600 Kč
249 999 Kč
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
520 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
62 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Autíčko pro Dorinku s maminkou na cesty

Vybráno 0 Kč 2 600 Kč
249 999 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
22. 3. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Dori se narodila v květnu roku 2019 jako zdravé miminko, ale ,,zdraví" jí vydrželo pouze 2 dny,  kdy byl zjištěn rozštěp tvrdého+ měkké patra. Následovala řada vyšetření, kde jí bylo diagnostikována Pierre robinova sekvence, také začala cvičit  Vojtovku.

Od narození měla velké problémy s příjmem mléka, neuměla v sobě skoro nic udržet, měla silný reflux a polykací poruchu. Krmit jsme ji museli speciální lahví Habermann – aktivně vstřikovat do úst až do krku, ale i tak nám krmení zabralo 1,5 hodiny – 70 ml. Krmilo se celý den po 2 hodinách.  Dori stále nepřibírala a tak se jí začalo dávkovat Infasource, které je nutričně bohatější, taky se ke krmen přidal pláč a hysterie následovalo úplné odmítání stravy, z toho důvodů byla několikrát hospitalizována. S krmením byl boj, ani s příkrmy nepřišlo zlepšení, brečela na každou lžičku. Stále jsme doufali, že s operací patra přijdou lepší zítřky.  operaci měla plánovanou v 11 měsících, ale přišel COVID- 19 a s ním rušení plánovaných výkonů, operace byla zrušena náhradní termín měla posunut o 3 měsíce, pro někoho chvilka pro nás neskutečně daleko. Po zahojení z operace  se Dori naučila sama pít brčkem,  postupně začala ochutnávat nová jídla v 18 měsících zjistila, že má hlad! Dodnes se však se stravou nemůže rovnat vrstevníkům, pije stéle mléko. Má své specifické požadavky na jídlo. Dori má však i jiné zdravotní problémy, má opožděnou hrubou motoriku chodit začala až v 18 měsících,  její chůze stále připomíná kačenku, má problémy na nerovném povrchu i doma stále zakopává, ujde krátké vzdálenosti, spousty věcí se bojí, neumí synchronizovat pohyb, stále nevyjde sama schody.

Má diagnostikované ADHD s tím jsou spojeny časté agresivní záchvaty, cestovat MHD je velmi těžké až nemožné, schopností projevu slova a chápáním  je na úrovní 18–21 měsíce. Musíme s ní tedy jednat jako jako s 1,5 rok starým dítětem a dodržovat řád. Trpí lehkou neurovývojovou poruchou, vývojovou dysfázií a dyspraxií, také  nerovnoměrným vývojem. Nyní začneme navštěvovat klinického psychologa, který by měl Dorince pomoci, zvládat své agresivní chování, taky by mohla lépe spinkat, protože trpí nespavostí v noci dělá 2–3 hodinové pauzy, zbytek noci probrečí, potřebuje nás cítit, spí spíše na nás než v posteli, často nás úzkostně škrtí.

Dori je ,,díky" svým zdravotním obtížím těžko ovladatelná, nerozumí nám a tak je velmi těžké cokoliv vysvětlit, že nám má dát ruku a že kolem nás jezdí auta, ve městě, kde je velký shluk lidí je často zmatená, vytrhává se z ruky, chce vbíhat do silnice, propadá vzteku, velmi často se setkáváme s lidmi, kteří na Dorinku křičí, že je nevychovaná, rozmazlená, tohle se přece mamince nedělá a podobně, což nám na situaci, když se bojíme, aby se nezranila moc nepřidá. Dorinka má také problém s pochopením, že někde  musí chodit oblečená a tak je velký problém ji obléknout, vyžaduje být skoro všude úplně nahatá, též na nočník si dojde pokud, je úplně svléknuta a v prostředí, kde se cítí bezpečně, proto návštěvy lékařů pečlivě plánujeme, aby nebyla dlouho mimo domov a mohla si za včas dojit na záchod, protože potom odkládá mikci i několik hodin což není dobré.

Komu pomůžeme?

Rádi bychom pořídili novější auto, protože to staré již dosluhuje, stáří 18 let a je více v opravně, než nám ku prospěchu. Dorinka nemá nárok na příspěvek na automobil od UP ani na žádnou kartu. Jelikož  musím Dorinku hodně poponášet (je kus ženské váží skoro 17 kg), způsobila jsem si tím poranění páteře a čeká mě operace s tím spojená , je pro nás auto velmi důležité.  Zároveň autem vozíme  také babičku, které je v invalidním důchodu s roztroušenou sklerózou a potřebuje vozit za specialisty.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z výzvy, chci použít na nákup již zmíněného vozu, který by byl prostornější a v lepší kondici. Pokud by se peněz sešlo méně, chtěla bych nechat opravit stávající vůz tak, aby letos prošel technickou kontrolou, také bych ráda zakoupila jiný zádržný systém do auta, nejlépe otočný a takový co by byl Dorince lepší stabilní oporou než klasická autosedačka.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Hanka
500 Kč  •  21. 5. 2022 21:46
🍀
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  21. 5. 2022 15:41
Milý dárce
1 000 Kč  •  20. 5. 2022 14:57
DobroDárce
50 Kč  •  15. 5. 2022 18:18
Milý dárce
50 Kč  •  22. 3. 2022 23:28
Spousta popsaných projevů odpovídá věku Dorinky, dělají je i naprosto zdravé děti(noční nespaní,období vzdoru,oblečení, čurání).Více než auto by úzkostná maminka potřebovala psychologa..

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat