Úspěšně vybráno:

Složili jste se na auto pro Domíska

Vybráno 0 Kč 177 965 Kč
150 000 Kč
 -
233 dárců
Celkem se zapojilo
764 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na auto pro Domíska

Vybráno 0 Kč 177 965 Kč
150 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Irena Šimpachová
Datum přidání
21. 3. 2023
Poslední aktualita

26. 5. 2023 22:43

Veliké poděkování od Honzíka s Domískem

Chtěla bych za kluky poděkovat všem,  kteří pomohli finančně  a nebo jen příběh sdíleli.  Dominik  je obrovský bojovník.  Lehké to nemá  a do budoucna bude potřebovat více péče  než jsem si mysela. Je úžasné  a krásné  jaká vlna solidarity  se pro Domču  zvedla. Už se moc těším až vložím  fotografií auta, které se pro kluky zakoupila. Moc děkuji všem. 

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Nové auto pro rodinu, se kterou se život nemazlí 
 
Jmenuji se Irena a jsem maminkou čtyř skvělých kluků Honzíka 20 let, Adama 18 let, Matěje 13 let a našeho nejmladšího Dominička, který brzy oslaví 3. narozeniny. Dva z kluků jsou zdraví teenageři, ale bohužel nejmladší a nejstarší synové se potýkají se závažnými zdravotními komplikacemi, které je omezují v běžném životě, včetně mobility. V obtížné situaci se obracíme s prosbou o pomoc s nákupem nového vozu, díky kterému bychom zvládli veškeré dojíždění k lékaři a za vzděláváním

Komu pomůžeme?

Náš příběh: 

V červnu 2020 se narodil náš nejmladší syn, Dominiček, sluníčko naší rodiny. Těhotenství probíhalo v pořádku a veškeré vyšetření byly bez jakýchkoliv abnormalit. Nic nenasvědčovalo tomu, že by maličký mohl být nemocný. 

Po porodu se ukázalo, že není vše v pořádku a začal kolotoč vyšetření.  
Domísek měl příčný rozštěp rtu a dokonce malé třetí ouško. Ve dvou měsících mu lékaři oznámili první diagnózu, Goldenharův syndrom. 
Nebyla to poslední diagnóza. Dále se potvrdilo genetické onemocnění zubního skeletu a kostí a probíhá vyšetření pro Treacher-Collinsův syndrom.  
Vedlejším důsledkem těchto syndromů jsou deformace čelistních kloubů a zkrácená čelist v pravé části tváře, kvůli kterým ztratil schopnost přijímat potravu a mluvit. Malého Dominika čekají v budoucnu náročné plastické operace, o kterých lékaři věří, že vrátí Dominikovi možnost k běžnému příjmu potravy i šanci začít komunikovat. 
Kvůli rozštěpu mohl být kojen pouhých 6 týdnů. Poté jsme přešli na umělou stravu. Do roku a půl vypadalo vše dobře, následně přestal přijímat veškerou stravu kromě pití Nutridrinků a krátce na to začal odmítat i tekutiny. 

Domísek, jak našemu broučkovi říkáme má nyní za sebou několik operací – tříselná kýla, příčný rozštěp rtu, odstranění píštěle, výrůstků u oušek. Ve dvou letech jej lékaři poslali na reoperaci píštěle a mnohočetnou extrakci zubů. O půl roku později na malého čekalo trhání mandle, grometa do levého ouška a nakonec i zavedení hadičky do bříška zvaná PEG. Přes PEG nyní dostává téměř 90 procent potřebné stravy. Mezitím nás asi čtyřikrát hospitalizovali pro dehydrataci z nedostatku přijímání tekutin. 

Další zdrcující ranou pro nás byl výsledek vyšetření na foniatrické klinice v Praze. To prokázalo 80% ztrátu sluchu v pravém uchu. Je to další z důvodů proč Domísek nemluví. I když jsou lékaři optimističtí, nevíme, zda někdy v budoucnu uslyšíme kouzelná slůvka máma a táta. Proto se celá rodina učíme znakový jazyk, aby se on s námi a my s ním mohli domluvit. 

Dominik má velkou šanci udělat značné pokroky, pokud bude mít možnost řádně pokračovat v léčbě a rehabilitacích. Moderní medicína dokáže nabídnout řadu možností léčby, nebo kompenzace. K tomu jsou ale potřeba velmi časté hospitalizace, návštěvy lékařů a rehabilitace. 
Věřím, že Dominik má své místo v životě a ve společnosti. Chceme udělat vše pro to, abysme malému poskytli tu nejlepší péči. Zajistili dostupnou léčbu, terapie a aby vnímal lásku, kterou mu můžeme dát. 
 
Tento příběh je ale i příběhem našeho nejstaršího syna Honzíka. Dnes už dvacetiletý mladý muž se celý život pere s autismem. A jako každý dospělák i on už má slovo v tom, co o něm bude uveřejněno na internetu. S úctou k jeho soukromí můžeme napsat, že nový vůz by sloužil i k dopravě za studiem, protože to je teď to nejlepší, co mu můžeme do budoucnosti poskytnout. 
 
K tomu všemu nám pomáháte vy dárci. Všem Vám neskutečně děkujeme za pomoc pro naši rodinu. 

S čím bychom potřebovali pomoci? 

Abychom mohli i nadále poskytnout Dominikovi náležitou péči, potřebujeme pomoci s nákupem nového osobního automobilu. Ačkoliv jsme překonali společně mnoho těžkostí a některé potíže jsme zvládli vlastními silami, takto velkou jednorázovou investici nedokážeme pokrýt. Financování formou úvěru není pro nás dlouhodobě únosné. 
Z vybraných prostředků plánujeme zakoupit automobil a pokud by se vybralo více, rádi bychom zbývající částku využili na potřebné pomůcky a terapie, které by nemocnému Dominikovi přispěly ke zlepšení života. 
V obtížné situaci se tedy obracíme s prosbou o pomoc na Vás. 

 
 
 
 
 
 
 
 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

S čím bychom potřebovali pomoci? 
 
Abychom mohli i nadále poskytnout Honzovi a Dominikovi náležitou péči, potřebujeme pomoci s nákupem nového osobního automobilu. Ačkoliv jsme překonali společně mnoho těžkostí a některé potíže jsme zvládli vlastními silami, takto velkou jednorázovou investici nedokážeme pokrýt. Financování formou úvěru není pro nás dlouhodobě únosné. 
Z vybraných prostředků plánujeme zakoupit automobil a pokud by se vybralo více, rádi bychom zbývající částku využili na potřebné pomůcky a terapie, které by nemocným klukům přispěly ke zlepšení života. 
V obtížné situaci se tedy obracíme s prosbou o pomoc na Vás. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

26. 5. 2023 22:43

Veliké poděkování od Honzíka s Domískem

Chtěla bych za kluky poděkovat všem,  kteří pomohli finančně  a nebo jen příběh sdíleli.  Dominik  je obrovský bojovník.  Lehké to nemá  a do budoucna bude potřebovat více péče  než jsem si mysela. Je úžasné  a krásné  jaká vlna solidarity  se pro Domču  zvedla. Už se moc těším až vložím  fotografií auta, které se pro kluky zakoupila. Moc děkuji všem. 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
600 Kč  •  19. 5. 2023 19:02
V
300 Kč  •  19. 5. 2023 13:56
Hodně štěstí
Milý dárce
300 Kč  •  18. 5. 2023 22:45
Helca s rodinkou
300 Kč  •  16. 5. 2023 10:51
Největšímu bojovnikovi, ať má stále úsměv na tváři. Držíme palečky a jsme tu vždy pro vás 💕
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  15. 5. 2023 23:05
Laskavý dárce
600 Kč  •  15. 5. 2023 21:58
DobroDárce
2 000 Kč  •  15. 5. 2023 20:44
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  13. 5. 2023 21:11
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  12. 5. 2023 23:20
Laskavý dárce
300 Kč  •  12. 5. 2023 20:54
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  12. 5. 2023 8:23
DobroDárce
3 000 Kč  •  10. 5. 2023 20:37
Laskavý dárce
2 000 Kč  •  10. 5. 2023 20:19
DobroDárce
600 Kč  •  8. 5. 2023 19:51
Milý dárce
1 000 Kč  •  8. 5. 2023 17:38
DobroDárce
100 Kč  •  4. 5. 2023 12:41
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  2. 5. 2023 18:45
Karel Š.
1 500 Kč  •  1. 5. 2023 0:13
Držíme palce Irenko a hodně síly pro všechny. Pavla Cirklová ze školy 😘
Dárce, který je pro každou dobrost
800 Kč  •  29. 4. 2023 15:00
Dárce, který je pro každou dobrost
19 Kč  •  28. 4. 2023 8:38

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat