Sbírka ukončena:

Auto pro DD Krásná Lípa

Vybráno 0 Kč 0 Kč
300 000 Kč
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Auto pro DD Krásná Lípa

Vybráno 0 Kč 0 Kč
300 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
23. 2. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Nadační fond Veroniky Kašákové se rozhodl uspořádat tuto sbírku ve prospěch dětí a tet z dětského domova. Usnadnit jim trochu jejich nonstop péči o děti. V současné době jsou tu 4 rodinné skupiny po 8 dětech.

Komu pomůžeme?

Rádi bychom touto cestou oslovili širokou veřejnost skrze sbírku pro DD Krásná Lípa. Tento domov se nachází v Ústeckém kraji ve Šluknovském výběžku. V současné době jim chybí 9-místné auto pro jejich domeček a jsou odkázáni zcela na 6-místné elektromobil. V praxi to znamená, že rodinná skupina (8 dětí plus teta) nejsou schopni se dopravit ani k lékaři či případně někam dojet. Jelikož domov disponuje jen 6-místním vozem bohužel se dost často děje, že některé děti musí zůstat v domově, jelikož se do auta prostě nevejdou. Také zároveň nemohou jezdit delší vzdálenosti, jelikož elektromobil je omezený dojezdem a u nich v horách se tento dojezd skrze teploty pod bodem mrazu zkracuje. Rádi bychom jim tuto nelehkou situaci ulehčili, jelikož za současné situace a vleklé situace skrz Covid nemá domov prostředky pro sehnání vozu vlastní cestou. Ani my bohužel nedisponujeme částkou potřebnou pro koupení vozu, proto bychom chtěli požádat Vás všechny o pomoc. Rádi bychom vykouzlili opět úsměv dětem.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na nákup 9-místného vozu pro dětský domov plus věci s autem spojené – například pneumatiky a další výdaje. Předem Vám velice děkujeme za podporu dětí a tet, které si to opravdu zaslouží. Za každou korunu velice děkujeme. Rádi bychom vybrali celou cílovou částku případně se jako organizace podílela na nákladech spojené skrz pořízení automobilu.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat