Sbírka ukončena:

Auto pro bojovníka Patrika se vzácnou genetickou vadou

Vybráno 0 Kč 500 Kč
1 500 000 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
250 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Auto pro bojovníka Patrika se vzácnou genetickou vadou

Vybráno 0 Kč 500 Kč
1 500 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jan Sokol
Datum přidání
22. 5. 2023

Představení sbírky

Ahoj,jmenuji se Patrik :-) 

V roce 1999 jsem se narodil rodičům se vzácným syndromem. První měsíc svého života jsem strávil v nemocnici, jelikož doktoři nevěděli, jestli jsem kluk nebo holka. Po veškerých vyšetřeních zjistili, že jsem kluk s chromozómem 49 XXXXY. Trpím klinefelterovým syndromem (genetická porucha s nadbytečným pohlavním chromozómem X u chlapců).

Doktoři rodičům řekli, že budu celý život pouze ležet jako hadrová panenka.

Komu pomůžeme?

Mamka s taťkou to však nevzdali a začali jsme bojovat : pravidelně rehabilitovat, cvičit Vojtovu metodu. Povedlo se a začal jsem se částečně pohybovat po zádech.

Ale co čert nechtěl ! V roce 2004 mě začala zlobit kyčel ( při pohybu mě vypadávala). 7 let jsem nosil ortézu, až do operace, kterou jsem nakonec musel podstoupit. Aby toho nebylo málo, tak se mi odchlíply se mi obě oční sítnice a úplně jsem oslepl. Nedá se s tím, bohužel, již nic udělat.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Celý život se o mě starají rodiče. Nemluvím, skoro nevidím, nepohybuju sedala všemu částečně rozumím. Abych mohl cestovat k lékařům, ale i na výlet, tak k tomu potřebuji velké auto, které je přizpůsobené mému životu s handicapem.

Auto které mám přizpůsobené k mému životu již dosluhuje a já si moc přeji nové auto, které usnadní život i mým pečujícím rodičům.

Děkuji všem za veškerou finanční podporu i sdílení !!!

Patrik :-)

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Hanka
300 Kč  •  14. 7. 2023 21:22
🍀
Štědrý dárce
200 Kč  •  26. 5. 2023 13:37

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat