Andrejka trpí těžkou formou dětského autismu, který se u ní projevuje především ve zhoršené komunikaci, sociálním kontaktu a zvládání emocí. I když se její slovní zásoba pomalu rozšiřuje, používá pouze jednoslovné výrazy, a i ty se jí často pletou. Navazovaní kontaktů i běžné sociální situace jsou pro ni velmi složité.
Také má za sebou 8 měsíční období silného zhoršení projevů autismu, úzkostí a nespavosti. Andrejka je tedy na psychofarmakách a prodělává i antibiotickou léčbu na potlačení infekcí, které se rovněž mohou projevovat na neurologickém vývoji. Andrejka navštěvuje běžnou mateřskou školku s asistencí v omezeném režimu cca 2–3× týdně, více nezvládne. To si vyžádalo úpravu pracovního poměru a jelikož si Andrejka ve školce vede stále hůře, byly by paní učitelky nejradši kdyby v září již nenastoupila a nám tak výrazně hrozí, že jeden z nás zůstane bez práce. Absolvujeme ABA terapii, která pomáhá s komunikací a ergoterapie, které Andrejce pomáhají zlepšit koordinaci pohybů.