Sbírka ukončena:

Autíčko pro Zuzanku a usnadnění pro její očekávanou rodinku

Vybráno 0 Kč 3 900 Kč
2 000 000 Kč
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
780 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Autíčko pro Zuzanku a usnadnění pro její očekávanou rodinku

Vybráno 0 Kč 3 900 Kč
2 000 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Zuzka Wunsch
Datum přidání
1. 12. 2023
Poslední aktualita

30. 1. 2024 21:53

Poděkování

Dobrý den, ahoj, moc děkuji aspoň tomu málu dárců, kterým není moje budoucnost lhostejná, jsem Vám nesmírně vděčná a zavázána, opravdu moc děkuji.

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Dobrý den, jsme s přítelem v očekávání malého miminka, mám však malé auto, a proto potřebuji koupit větší, kam naložím, sebe, miminko, kočárek i svůj invalidní vozíček.

Dále pak potřebuji koupit zařízení k tomu, abych na invalidním vozíčku mohla s kočárkem chodit sama na procházky a jednou rukou ovládat vozík, druhou rukou držet kočárek si myslím by vedlo k otáčení se kolem své vlastní osy :-). Úřad práce mohu žádat o příspěvek až v lednu roku 2024 a taky to tak mám v plánu.

Komu pomůžeme?

Pomoc by byla přínosem jak mě, tak mému příteli a současně i mému  miminku a obecně celé veřejnosti, jelikož bych byla samostatná a nemusela bych se na každém metru doprošovat pomoci. Mohla bych být s miminkem aktivnější a podporovat ho i ve sportu, jelikož díky většímu autu, mohu do auta naložit sebe s vozíkem, kočárkem i miminkem a současně i kolem a handbikem či lyžemi a monoski. S takovým autem zvládneme i případný nezbytný nocleh. Hlavně jsem vybrala toto auto z důvodu toho, že je větší a současně i nižší, takže do něj zvládnu nastoupit a naložit dítě sama, tudíž nebudu potřebovat stále přítele v zádech, což by samozřejmě ani nešlo, jelikož přítel jako každý jiný chodí do práce, aby nás s miminkem zajistil. Z téhož důvodu potřebuji pro svou samostatnost s mininkem i kompenzační pomůcky k tomu, abych mohla s miminkem v kočárku a na vozíku chodit na procházky ven sama, stejně tak miminko doma obstarat sama apod. fungovat s miminkem sama bez ohledu na okolí.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou využity v prvé řadě na nákup a úpravu (přizpůsobení pro vozíčkáře jako je ruční řízení, naviják…) vozu a dále na nákup nejrůznějších kompenzačních pomůcek, které nám usnadní život, ty mi však zatím nejsou úplně známy a budou se odvíjet na základě vybraných peněz a samozřejmě důležitosti.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

30. 1. 2024 21:53

Poděkování

Dobrý den, ahoj, moc děkuji aspoň tomu málu dárců, kterým není moje budoucnost lhostejná, jsem Vám nesmírně vděčná a zavázána, opravdu moc děkuji.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
300 Kč  •  29. 1. 2024 10:50
Pavlína
1 000 Kč  •  17. 1. 2024 17:07
Zuzi moc Ti fandím a ať jste šťastnií:)
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  23. 12. 2023 19:50
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  23. 12. 2023 10:00
Milý dárce
600 Kč  •  4. 12. 2023 4:55

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat