Byl jsem odeslán na různá vyšetření. Už jako malý 3letý jsem musel podstoupit magnetickou rezonanci s hlavičkou, aby se doktoři podívali jak vypadá uvnitř. Brali mi odběry krve a také udělali EEG hlavičky. Vyšetření sluchu, zraku. Navštěvoval jsem paní psycholožku a nějakou dobu to trvalo, než přišli s diagnózou. Byl mi diagnostikován autismus, zpoždění psychomotorického vývoje a těžká retardace. Zjistilo se, že můj stav byl zapříčiněn očkováním, které jsem podstoupil ve třech letech. Musel jsem začít chodit k paní psychiatričce, neurologovi a také k paní logopedičce. Do školky jsem nemohl nastoupit, nebyl jsem ještě připraven. Začal jsem navštěvovat rodinné integrační centrum, které mi pomohlo za jeden rok se posunout v tom životě a já jsem mohl konečně nastoupit do školky mezi stejné děti, které měly tuto diagnózu. Bydleli jsme na vesničce, ale do školky jsem to měl 15 kilometrů. Maminka neměla autíčko a tak jsme cestovali autobusem. Nezvládal jsem čekat na autobus, nedokázal jsem vydržet v autobuse a zastavovat na autobusových zastávkách. Bylo to velmi těžké pro mě, vždy jsem celou cestu proplakal a trápilo mě to. Celý jsem se třásl. Maminka mě mockrát nechávala doma, abych nemusel zase plakat. Tak moc jsem chtěl do školky, ale bál jsem se.
Nastal čas školy. Měl jsem rok odklad, ale těšil jsem se. Nemohl jsem být doma, do školy se musí chodit a já jsem si ji velmi oblíbil. Maminka zkusila požádat úřad práce o příspěvek na nové autíčko. Schválili mi ho, ale nemám ještě dostatek peněz na to, abych si ho koupil. Po odečtení příspěvku od státu a odečtení vrácení DPH, zbývá zaplatit 197 368 Kč.
