Sbírka ukončena:

Asistent pro Sama, Toma a další děti

Vybráno 0 Kč 1 100 Kč
20 000 Kč
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
220 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Asistent pro Sama, Toma a další děti

Vybráno 0 Kč 1 100 Kč
20 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
11. 5. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Sbírku organizuje Oblastní charita Kutná Hora, Středisko Na Sioně, které provází rodiny dětí se zdravotním znevýhodněním. Snažíme se o rozvoj jejich potenciálu a začlenění do společnosti.

Komu pomůžeme?

Naši  klienti k nám pravidelně docházejí, aby trénovali sociální dovednosti, které musí získat jiným způsobem, než je běžné. S asistenty pak vyrážejí do „terénu“ své dovednosti vyzkoušet a zažít situace naostro. Objednat si jídlo, zaplatit, odezírat z obličeje emoce, umět reagovat. Naučit se být v životě samostatný. Najít si své místo ve společnosti.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Úhrada mzdových nákladů (DPP) pro asitenty pracujícími s dětmi, mladými dospělými. Asistenti doprovází děti v terénu (výlety, prázdninové pobyty) a trénují s nimi naučené dovednosti. Se staršími klienty vyrážejí individuálně do pronajatých tělocvičen (pronájem zdarma), posiloven (zaplatíme permanentku 750 Kč) či venkovních posiloven.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Hanka
300 Kč  •  8. 7. 2022 17:25
🍀
Štědrý dárce
300 Kč  •  17. 5. 2022 8:25
Laskavý dárce
100 Kč  •  16. 5. 2022 9:14
Laskavý dárce
300 Kč  •  13. 5. 2022 13:10
Laskavý dárce
100 Kč  •  11. 5. 2022 14:21

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat