Jmenuji se Leontýnka Rampírová, narodila jsem se v roce 2011 v Jihlavské nemocnici. Po pár dnech mě pustili domů jako krásné zdravé miminko. Během prvního půlroku jsem se vyvíjela dobře a dělala jsem rodičům i starší sestřičce jen radost. V půlroce si rodiče všimli, že mám ruce stále zavřené v pěst. Pak už se vše, co jsem uměla, začalo zhoršovat, až ze mě byla „hadrová panenka“. Pan doktor nás okamžitě po prohlídce poslal na další vyšetření do pražské nemocnice v Motole, která však příčinu mých obtíží neodhalila. V podezření je genetická či metabolická vada.
Po návratu z nemocnice jsme začaly s maminkou cvičit Vojtovu metodu (soubor cvičebních technik k léčbě pohybových poruch objevený tímto českým lékařem), postupně jsme přidaly hipoterapii (pomocí koní) a canisterapii (s pejsky) i rehabilitační plavání. Od roku 2012 jsme byly několikrát v lázních, kde mě vždy čeká maraton cvičení, který mě zpevní. Maminka s tatínkem se nyní, podle rady lékařů zaměřují na to, co mi pomáhá a co mě posouvá vpřed. Což jsou nyní především "protahovací " cvičení. A lázeňské pobyty v Klimkovicích.










