Projekt ukončen:

Dětská motivační knížka – Andělínova cesta za splněným snem

Vybráno 0 Kč 18 427 Kč
250 000 Kč
 -
35 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
526 Kč
Průměrná výše příspěvku
1 000 Kč
Nejvyšší příspěvek
117 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Dětská motivační knížka – Andělínova cesta za splněným snem

Vybráno 0 Kč 18 427 Kč
250 000 Kč
Zakladatel
Martina Hoppová
Datum přidání
16. 5. 2022

Představení projektu

,,Jmenuji se Lusila a byla jsem pověřena, abych vám představila dětskou knížku, Andělínova cesta za splněným snem. Komu jinému by také mohli dát, takový důležitý úkol než mně. Jsem liška a hlavně nejlepší kamarádka skřítka Andělína. Knížka je tak trochu i o mně, ale vezmeme to pěkně po pořádku."

,,Hned na začátek bych chtěla říct, že knížka, Andělínova cesta za splněným snem, byla napsána pro všechny děti, které rády sní a chtějí si své sny splnit. Dokáže to úplně každý. Tlapku na to. Potřebujete jen odhodlání, kupu štěstí, skvělou nejlepší kamarádku, někoho, kdo při vás bude stát a hlavně musíte věřit, že si svůj sen splníte."

,,Já bych vám tak moc ráda povídala o sobě jenže důležitější je teď Andělín. On si to fakt zaslouží. Protože je to skvělý, úžasný skřítek s velkým srdcem, obrovskou odvahou, ale hlavně je to jeho příběh."

Pohádkový příběh, Andělínova cesta za splněným snem se odehrává v době adventu. 


Andělín má oči jako dva modré knoflíky a pod čepicí schovává zrzavé vlnité vlasy. Není ani vysoký, ani malý. Je to takový běžný skřítek, co se velikosti týče. 

Je to velmi hodný, laskavý, ochotný, čestný a zodpovědný tvor. Rád pomáhá, na každém vidí jen to dobré, z překážek se snaží postavit cestu a tam, kde světlo přestává svítit, tam ho zase obnovuje.

Andělín ale není jen tak obyčejný skřítek. Má výjimečné poslání. Je ochráncem dětských snů. Jakmile se dětem zdá nějaká noční můra, přijde na pomoc a zlou noční můru odežene do jezírka zapomnění. Pod polštář pak dá pytlík s mateřídouškou pro klidný spánek a pěkné sny. Andělín se vždycky snaží ze všech sil, aby se dětem zdálo jen to dobré.

Jednoho zimního večera, ve stejný den, jako se narodil Ježíšek, chvátal Andělín na pomoc chlapci, kterému se zdála zlá noční můra. K malému Vašíkovi přiběhl na poslední chvíli a noční můru odehnal,  aby chlapec mohl už dál spát klidně. Kdyby to skřítek nestihl a Vašík se strachy probudil, hrozilo by, že by se Vašík začal bát spát. To by bylo moc špatné. Spánek je totiž pro každého velmi důležitý.

Andělín seděl na posteli, pozoroval, jak Vašík klidně oddychuje, a přemýšlel, co to viděl za oknem v chaloupce, když sem pospíchal. Tak krásně to zářilo! Chvíli dumal nad tím, co by to mohlo být, ale protože ho nic nenapadlo, rozhodl se, že se na to půjde podívat.

Ten večer objevil vánoční stromeček.  Andělín od té krásy nemohl odtrhnout oči. Vůbec nevěděl, že jsou nějaké Vánoce, natož co to je Štědrý den nebo vánoční stromeček. Jen tak tam stál, když v něm pomalu začal klíčit malý sen, jedno přání.

Skřítek si ten večer začal přát, aby mohl pro všechny, které má rád, taky jednou nachystat takovou nádheru!

,,Tak a teď je ten důležitý okamžik, kdy na scénu přichází Apolenka. Bez ní by Andělín nevěděl, že má nějaký sen. Však si to pozorně přečtěte."

Součástí pohádkového příběhu je také Apolenka. Apolenka je anděl, která střeží přání druhých a pomáhá jim, aby se naplnila. Apolenka se poprvé setkává s Andělínem ve chvíli, kdy skřítek sedí na pařezu a sní si o Vílinocích, tak nazývá Vánoce. 

Apolenka sestoupila z nebe, aby skřítka přesvědčila, že věřit ve své sny se vyplácí.

„Andělíne, přišla jsem za tebou, abych ti pomohla tvůj sen naplnit. Tvůj sen je tak krásný! Vždyť si přeješ pro ostatní, aby  mohli uvidět stejnou krásu, jako jsi viděl ty před rokem! Nebo se snad mýlím?“

„Nemýlíš se, Apolenko. Jen jsem nevěděl, že je to můj sen. Byla to taková hezká věc, na kterou jsem rád myslel. Ale kdyby se mi podařilo, aby všichni viděli ten krásný stromeček, byl bych moc šťastný! Jenže já jsem moc malý na to, abych něco takového dokázal,“ sklopil hlavu skřítek.

Bylo mu líto, že on nic takového připravit nezvládne. Apolenka byla ale jiného názoru. Nesestoupila přece z nebe, aby Andělínovi dala za pravdu, že jeho sen není reálný! Přišla za ním, aby mu s ním pomohla!

Apolenka si sedla vedle Andělína na pařez, chytla ho za rameno a povídá: „Andělíne, jsi malý skřítek, ale srdce máš obrovské. Kde je psáno, že malí tvorové nemůžou mít velká přání? Já jsem za tebou přišla, abych ti tvé přání pomohla splnit. Jen potřebuji, aby ses teď rozhodnul. Rozhodnul se, zda uděláš maximum proto, aby se tvůj sen splnil. Abys nachystal Vánoce pro všechny, které máš rád.“

„Apolenko, já mám strach, že to sám nedokážu. Vždyť ani nevím, co to jsou ty Vílinoce.“

„Andělíne, nejsou to Vílinoce, ale Vánoce. Mít strach je přirozené. Každý se něčeho bojíme. A je úžasné, že o svém strachu víš. Znám jednoho chlapce, jmenuje se Jonáš, a ten se také bojí. Má obrovský strach ze spousty věcí, ale překonává se. A holčička jménem Elenka se bojí chodit ze schodů. A myslíš, že se jim vyhýbá? Ne, protože by musela zůstat sedět doma. A co malá Lia, která se bojí, že za ní v noci zase přijdou zlé noční můry?! Já mám, Andělíne, také velký strach. Bojím se, moc se bojím, že ty místo toho, aby sis svůj sen splnil, tak to raději vzdáš dřív, než se o to pokusíš. Sám na svůj sen nejsi. Jsem tu já, abych ti pomohla, a také děti, Elenka, Honzík, Laurinka, Lia, Maxík, Tobík, Jonáš, Vojta, Rozárka, Damián, Oskar a spousta dalších dětí. My všichni jsme tu pro tebe, abychom ti pomohli splnit tvůj sen. Rozhodnout se ale musíš jen ty sám.“

,,Ha! A nakonec jsem tu já, liška, Lusila. Jen tak pro nic za nic se neříká, to nejlepší na konec. Mé jméno už všichni znáte, tak vám řeknu něco málo o svých proporcích, ať si mě můžete lépe představit. Jsem velká jako běžné lišky. Mám oči jako dva černé korálky, čumáček olemovaný bílými chloupky, má náprsenka je bílá jako sníh, a když ji pohladí sluneční paprsky, třpytí se jako hladina rybníka. Bílá náprsenka taky krásně ladí se zrzavou srstí, která mě zdobí všude tam, kde chybí bílá nebo černá. Černou srst mám na tlapkách. Vypadá to, jako bych nosila papučky. Skutečně jen vypadá. Nebo si umíte představit lišku v papučích?"

„Jsem hodná, šibalská, bystrá a přátelská liška. Mě s Andělínem pojí silné přátelství.“

„Andělíne, já jsem liška a ty skřítek. Každý jsme úplně jiný, a přesto jsme nejlepší přátelé, protože jimi chceme být. Nemusíme být stejní, abychom se měli rádi,“ 

Aby si Andělín mohl splnit svůj sen, každý den plní úkoly díky kterým se kousek po kousku posouvá blíž a blíž ke svému cíli. Díky těmto úkolům připravuje vše, co je potřeba pro uspořádání Štědrého dne. Nejen, že plní úkoly, aby uspořádal Vánoce, ale také překonává různé překážky, které se na cestě za jeho snem objeví. 

,,Například jednou večer řeknu Andělínovi, co si myslím o celém jeho snu. Nebyla jsem na něj zrovna milá. Jenže jsem se o něj moc BÁLA. Bohužel jsem nedokázala držet jazyk za zuby. Ale hlavně to byl můj strach a neměla jsem tím krmit Andělína. To se prostě nedělá. Jenže občas ty slova vyletí dřív než si uvědomíme, zda bychom je měli říkat."

Andělínova cesta za splněným snem není jen motivační dětská kniha, ale slouží také jako adventní kalendář.

 Tato kniha má za úkol sytit rodiče a děti jejich společným časem. Náš čas je totiž ten nejvzácnější dárek, který můžeme druhému dát. 

Kdo za projektem stojí?

,,Teď bych vám měla představit autorku, která nám všem vdechla život. Musím se přiznat, že jsem nad tím dlouho přemýšlela, jak to udělám. Víte, vychvalovat do nebes, to já umím na výbornou. Hlavně u mě mi to nedělá žádný problém. U Martiny Hoppové by mi to šlo také samo, ale vy byste mohli získat pocit, že vás vodím za nos, nedej bože vnucuji svůj názor. A tak jsem se rozhodla, že vám dám jednu úžasnou příležitost. Udělejte si názor na Martinu Hoppovou, autorku a ilustrátorku knížky, sami."

Martina vyhrála v roce 2021 soutěž Žena roku. Umístila se na prvním místě v kategorii Zvítězila nad osudem. 

Martina je svobodná máma tří dětí. Její dcera je milovnicí knížek a jednou si přála, aby ji Ježíšek donesl pod stromeček knížku, kterou napíše její máma. Když se jí Martina ptala, proč by měla napsat knížku, dcerka ji odpověděla: ,,Aby si každé dítě mohlo přečíst tvé úžasné příběhy, které vyprávíš." Bylo to v době, kdy dětem na dobrou noc vyprávěla příběhy o všem možné. Každý večer si jedno z dětí vybíralo o čem jim maminka bude vyprávět. 

Dětskou knihu začala psát ve chvíli, kdy se u ní začaly projevovat deprese. Bylo ji tenkrát řečeno, že ji nic není. O tři měsíce později byla hospitalizovaná v psychiatrické léčebně v Bohnicích s velkými depresemi. Sžírala ji myšlenka na smrt. Jediné, co ji tu drželo, byly její tři děti. V léčebně začala malovat. Malovala všechno možné, co ji napadlo. Naučila se tak zvládat své deprese a úzkosti. Když ji bylo nejhůř, nakreslila si svoji bolest a bylo ji lépe. V Bohnicích strávila jeden měsíc. Měla tam být déle, ale potřebovala se vrátit ke svým dětem. Martina vnímá hospitalizaci v psychiatrické léčebně jako jeden z důležitých životních milníků. Odrazila se ode dna a začala žít tak, aby jí bylo dobře. 

Martina odešla z korporátu a založila módní značku s oblečením pro ženy. Mottem této značka je: ,,Jsi krásná taková, jaká jsi." Martina chtěla a chce, aby každá žena věděla, že je krásná taková, jaká je bez ohledu na to, jakou má postavu. Protože se ji v podnikání nedařilo, tak jak očekávala, na chvíli svou živnost přerušila a pustila se do ilustrací než popadne druhý dech.

Martina je autorkou Diáře pro těhotné ženy, který vydala na vlastní náklady v roce 2020. S dětskou ilustrací doposud žádné zkušeností nemá, takže nakreslit obrázky ke své knížce byla pro ni velká výzva. 

Martina je obklopena svými dětmi, které se těší až knížka vyjde, ale také má kolem sebe přátele, kteří za ní stojí a podporují ji na její cestě. 

,,Teď by mě zajímalo, jaký je váš názor na Martinu. Za mě je to úžasná žena, ale ne jediná, která se na této knížce podílela. Druhou úžasnou ženou je Jitka Černovská, která stojí za korekturou celé knížky. Na korektuře se podílela se svou kolegyní Idou. Prásknu na Jitku, že měla tendence upravovat mé zkomoleniny, ale já jsem liška, tuze chytrá, na všechno mám odpověď a ony ty zkomoleniny ke mně patří."

Na co vybrané peníze použijeme?

,,Chci vás ujistit, že novou noru si vážně z vybraných peněz nekoupím. Vydání knížky je naplánováno na 15.července. Bylo potřeba si zamluvit papír na konkrétní datum.”

Všechny penízky se použijí na vydaní dětské knížky Andělínova cesta za splněným přáním a vše, co je s vydáním spojené.

,,Dovolím si vám to shrnout, ať víte, co je do ceny vše započítáno.”

,,Za 1. Někdo musí vytisknout náš příběh na papír. Všechny ty papíry svázat, nalepit do deset, dát deskám krásnou obálku a poslat k paní autorce. Řeknu vám, že nachystat takto 1000 knížek není jen tak.” 

,,Za 2. Musí se o nás dozvědět spooooousta lidí, aby si náš příběh koupili a splnili tak sen třem dětem. Nejlepší reklama je samozřejmě ta, když by naši knížku někdo doporučil známému, nebo někomu dalšímu o ní řekl. Hlavně s velkým nadšením. Například Elenka už o nás řekla paní učitelce, vychovatelce a všem svým kamarádům. Tobík se chlubí také, kde může a Maxík to s klidným srdcem nechává na nás, protože ví, že na mámu se může spolehnout. Jenže paní autorka se nechce spoléhat jen na jeden způsob reklamy, tak na reklamu a marketing je potřeba vynaložit také nějaké peníze, aby se o Andělínovi a jeho cestě za splněným snem, dozvědělo co nejvíce dětí a rodičů.”

,,Za 3. Našel se odvážlivec, který se rozhodl, že nám všem propůjčí svůj hlas, aby vznikla audio kniha. Paní autorce se sželelo všech unavených rodičů, protože sama ví, jak je únava večer nepříjemná a občas jí prý zhatí plán číst dětem pohádku na dobrou noc. A proto kývla na nabídku vytvořit pohádkový příběh i v audio podobě. Uvítají to všichni rodiče, kteří jsou občas rádi, když čtení pohádky na dobrou noc za ně vezme někdo jiný.”

,,Za 4. Abychom vám přišli v krásném stavu, je potřeba věnovat trochu víc pozornosti na zabalení knížky, aby až poletí cestou k vám, měla své pohodlí a nikde ji nic netlačilo. Nerada bych, aby její cestování mělo vliv na její povrchovou krásu. O té vnitřní, ukrytou v písmenkách, si přečte každý, kdo si knížku koupí.”

Pokud vás zajímá, jak vzniká dětská kniha, sledujte IG profil: @martina_hoppova

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Štědrý přispěvatel
450 Kč  •  30. 8. 2022 15:15
Pavla Melania
100 Kč  •  26. 8. 2022 15:14
Děkuji za Vaše úsilí pro dobro.
Dobrosrdečný přispěvatel
1 000 Kč  •  23. 8. 2022 17:09
Štědrý přispěvatel
514 Kč  •  12. 8. 2022 19:55
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
514 Kč  •  12. 8. 2022 18:34
Dobrosrdečný přispěvatel
1 000 Kč  •  10. 8. 2022 20:19
Tak ještě jednou
Dobrosrdečný přispěvatel
350 Kč  •  8. 7. 2022 0:06
Velkorysý přispěvatel
770 Kč  •  7. 7. 2022 19:47
Štědrý přispěvatel
514 Kč  •  29. 6. 2022 0:01
Štědrý přispěvatel
614 Kč  •  27. 6. 2022 14:19
Velkorysý přispěvatel
514 Kč  •  1. 6. 2022 6:47
Štědrý přispěvatel
514 Kč  •  31. 5. 2022 8:20
Velkorysý přispěvatel
400 Kč  •  25. 5. 2022 10:29
Štědrý přispěvatel
200 Kč  •  23. 5. 2022 18:14
Marta C.
764 Kč  •  20. 5. 2022 13:21
Tesime se na knihu
Milý přispěvatel
450 Kč  •  20. 5. 2022 9:30
Dobrosrdečný přispěvatel
514 Kč  •  20. 5. 2022 9:25
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  20. 5. 2022 8:39
Štědrý přispěvatel
600 Kč  •  19. 5. 2022 17:22

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu