Tobík se narodil v 28. týdnu těhotenství. Začátek jeho života provázela jedna komplikace za druhou. Kvůli krvácení do hlavy mu voperovali VP shunt. Po operaci se objevila epilepsie. Tobík prožil první 4 měsíce na JIRP. V místě VP shuntu měl Tobík obrovskou měkkou bouli, nechtěl kvůli tomu otáčet hlavu na pravou stranu, ani se přetáčet na bok. V té době se také objevily problémy se zrakem, začali jsme proto spolupracovat s rannou péčí kuk. Po dvou měsících doma se Tobíkovi zvětšila hlavička a byli jsme opět hospitalizovaní. Po MR nás neurochirurgové propustili domů. Za 5 měsíců podstoupil Tobi další operaci hlavy, VP shunt byl vyměněn a do teď funguje dobře. Ve 13 měsících dostal Tobi brýle a jeho pohybový vývoj poskočil, začal se plazit a i psychicky mu to hodně pomohlo. O Vánocích 2021 se prvně postavil u nábytku.
Nyní Tobík leze a obchází nábytek.
Má diagnostikovanou DMO- frustní pravostrannou hemiparézu, sekundární epilepsii a zrakovou vadu – strabismus, atrofie optických nervů bilat. Tobi má dál problém s příjmem potravy. Spolupracujeme s klinickým logopedem, je to velký boj, ale malé pokroky jsou vidět.
Tobíkovo vývoj je opožděný, ale pořád postupuje.
Nyní navštěvujeme ergoterapie a od půlky listopadu nás čekají fyzioterapie.
