Maminka samoživitelka dělá, co může, aby uživila svoje děti. Pracovala na podporovaném místě, nicméně po 3 letech dostal toto místo někdo další a ona je od října 2022 nezaměstnaná. Od té doby bojuje s financemi. Získat dávky byl také boj, od června jí konečně začaly některé chodit, nicméně do té doby byla pouze na podpoře a potravinové pomoci od sociálních pracovnic. Kvůli velkému zdražování jí navíc vznikl vysoký nedoplatek za teplo, teplou vodu a elektřinu. Protože se jí nedaří od dubna platit vysoké částky spojené s bydlením, narostla jí dlužná částka a teď hrozí vznik exekuce a neprodloužení nájemní smlouvy, což by pro rodinu znamenalo zřejmě odchod do azylového domu.










