Malinka utrpěla otevřenou zlomeninu zadní nožičky. Úraz se stal na Velikonoční neděli a ani za nic jsme nemohli najít ortopeda, který by Malinku operoval. V místě dovolené ji ošetřili a my ujížděli přes celou ČR zpět za jediným doktorem, který nám slíbil operaci. Druhý den operace proběhla, ovšem noha Malince neskutečně otekla,dle veterináře v pořádku.
Malinka do toho začala poprvé hárat.Pan doktor řekl, že Mali bude do měsíce v pořádku a bez trvalých následků.Otok trval přibližně 2 týdny, vet ji nohu při kontrolách ani nezavázal, noha začala černat. Dle veterináře zase v pořádku. Malince začala z nohy vytékat žlutá tekutina, zase jsem byla “uklidněná” veterináři z kliniky. Od doktora se nedostala žádná péče, sama jsem si tedy našla info a o ránu pečovala a žlutou tekutinu ji odstranila. Chtělo se mi zvracet, měla všechny prsty slepené dohromady a zespodu nožičky puchýře. Veterinář řekl,abychom postupně odstraňovali černou pokožku.
Díky mé známe doktorce, která mi řekla,že ji noha hnisá jsem ujížděla k jinému doktorovi, kde Malinka musela ihned podstoupit 2 hodinový zákrok kvůli zanedbání péče. Doktor se divil, že Malinka nohu vůbec má a řekl,že jsem jí čištěním zachránila. Následoval měsíc každodenního trápení ve formě čištění a převažování nohy, čekalo se, až stará tkáň odejde a začne se tvořit nová. Priorita byla, aby se Malince konečně noha uzavřela a mohly se začít hojit kosti. Z kultivace se zjistilo, že má Malinka v ráně stafylokoka, který bránil hojení a dostala zase další antibiotika.
Měli jsme naplánovanou další operaci, kdy měla být vyndaná aspoň jedna destička. Po rentgenu nastal šok. Zjistilo se, že pod destičkou je kost úplně rozpadlá, nejspíše z důvodu zanedbané péče, protože rána byla moc dlouho otevřená. Malinka musela podstoupit amputaci prstíku a pokračovali jsme v hojení kůže.
V další kultivaci se našla escherichia coli. Sami jsme doma museli píchat Malince injekce. Léčba antibiotiky zabrala a čekalo se zlepšení. Do toho Malince začala falešná březost, pravděpodobně z důvodu neustálých antibiotik a rozházených hormonů.
Na dalším rentgenu se bohužel nezjistilo zlepšení. Za další měsíc vypadala noha pořád stejně a jedna kost vůbec nesrůstala. To znamenalo jediné,další operace…
