Zdravím Vás z evangelického sboru v Rovečném na Vysočině, dědince mezi kopci na Českomoravské vrchovině na samé hranici mezi Čechami a Moravou. Na první pohled zde zaujme náš kostel, který září jako mléčný zub v úsměvu kopců. Zdobí ho leptaná skla a nahoře za kazatelnou modré kulaté vitrážové okno – rozeta, kde se snoubí motiv listů a Mandelbrotových obrazců. Největším klenotem je ale vyřezávaný kazetový strop a sloupoví které k němu vede. V posledních letech jsme na kostele potřebovali provést spoustu oprav právě na střeše kostela, vyměnit celou kupoli věže a velkou část krovů a střechy včetně izolace. Naše církev je o mnoho menší než dříve, kostely ale zůstaly a sbory nejsou tak bohaté aby dokázaly tyto památky uchránit.
Nevzdáváme se, dlouho jsme sháněli peníze a podařilo se nám dokončit opravy střechy. Co ale čert nechtěl (nebo snad ano?), do kazetového stropu se dostal brouk tesařík a začal v něm dělat své chodbičky a rychle jej ničit. Zjistili jsme to v době předání oprav. Museli jsme rychle povolat tesaře a strop zachránit. Bohoslužby probíhají na faře a vnitřek kostela jsme zakryli plachtami. V rozpočtu na opravy jsme ale s těmito náklady vůbec nepočítali a řemeslníky už tak jako tak musíme zaplatit. Ostatní obce které náš kostel znají nám poslali finanční pomoc, zbývá nám tedy sehnat už jen padesát tisíc korun, abychom cenu vyrovnali. Prosím Vás tedy, podívejte se na fotky našeho kostela a přispějte nám na jeho záchranu. Jménem celého sboru Vám děkuji,
Jan Mičan












