Sbírka ukončena:

Za zdravou tlapku pro Karla

Vybráno 0 Kč 26 558 Kč
70 000 Kč
 -
38 dárců
Celkem se zapojilo
699 Kč
Průměrná výše daru
5 000 Kč
Nejvyšší dar
10 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Za zdravou tlapku pro Karla

Vybráno 0 Kč 26 558 Kč
70 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Tereza Dohnalová
Datum přidání
21. 6. 2021
Poslední aktualita

8. 7. 2021 15:38

Karel svůj boj prohrál

S velkým smutkem musíme oznámit, že 29. 6. byl Karel na kontrolním rtg., kde bohužel po narkóze selhalo srdce a nepodařilo se ho zachránit. 

Se souhlasem vás všech, milých dárců, budou tyto prostředky převedeny na pomoc pejskům na Moravě https://www.donio.cz/PsiKotceProMoravu.

Děkujeme!

Zobrazit celou aktualitu

Jmenuji se Karel. Kvůli těžké životní situaci jsem musel změnit majitele. Nová smečka se mi moc líbila. Kromě dětí, které miluji, tam mám i 2 šedé společnice. Ke své smůle jsem velmi zvídavý a tak jsem proskočil střešním oknem na střechu. Protože jsem nevěděl jak zpátky a ignoroval novou paničku, nenapadlo mě nic lepšího, než skočit ze 4 m dolů. Nevratně jsem si poškodil vazy a měkké tkáně v noze. Mou jedinou šancí na normální život je MVDr. Snášil a jeho tým ortopedů.

Pomozte, prosím, mé nové rodině v nečekané situaci.

Všem dobrým lidem děkuji!

Komu pomůžeme?

Áres Vlčí vítr (přezdívaný Karel, Kája, Kal-el) je úžasný, aktivní a neuvěřitelně pohodový čtyřletý československý vlčák. Miluje všechny děti, většinu žen a některé muže.

Když má možnost, radostně dokazuje, že Vlčí vítr není jen jméno, ale jeho synonymum. Vlivem několika okolností změnil před několika málo týdny smečku a nyní se jeho domovem stala jižní Morava.

Hned druhý den po příjezdu do nového domova se Kája rozkoukával a podařilo se mu vyskočit na okraj střešního okna. Protože tam ale nebyl parapet, sklouzl po střeše a z okraje střechy skočil asi 4 metry dolů na betonovou dlažbu. Než jsem seběhla ze schodů, Kája čekal před dveřmi, pravou přední tlapku zdviženou a nedokázal na ni ani došlápnout. Okamžitě jsme jeli na veterinu, kde jsme podstoupili celkové vyšetření, včetně rentgenu končetin. Ortopedka vyloučila zlomeniny, ale potvrdila poškození měkkých tkání. Nastavila nám medikaci, klidový režim a výrazné omezení pohybu zvířete. Ortopedka nás upozornila na fakt, že noha se patrně sama nezhojí a bude nutná operace. Během následujících kontrol bylo sice vidět zmenšení otoku, ale poškození hybnosti pravé tlapky bylo víc než patrné. Domluvili jsme si ještě konzultaci u MVDr. Snášila v Brně, který je nejlepší odborník na poškození měkkých tkání a má mnohaleté zkušenosti s plemenem československého vlčáka. Bohužel se potvrdila nutnost operace, ale Kája by pak mohl vést normální život ve smečce, a to bez výrazného fyzického omezení. Bude ale potřeba objednat v Německu speciální implantát, upravený konkrétně na Karla, aby operace mohla být úspěšná. Prozatím se vyrábí speciální ortéza, která by měla zabránit dalšímu poškození šlach. Operace se uskuteční patrně v srpnu, kdy by měl být implantát doručen. V tuto chvíli nehrozí žádné nebezpečí z prodlení, ale přesto je potřeba být velmi opatrní a Karla opravdu hlídat na každém kroku.

Věříme tomu, že operace Kájovi pomůže a díky ní se bude moct bezbolestně pohybovat. I přes některá omezení, která operace s sebou přinese (zákaz skákání přes překážky nebo chůze delší než 15 km), bude moct čas tady strávený prožít v rámci smečky opravdu plnohodnotně.

Vzhledem k finanční náročnosti předoperační i následné péče a operace samotné se zde obracíme na všechny, kteří chápou, že se taková situace i přes znalost plemene a zkušenosti může stát kdykoliv a komukoliv. Budeme vděčni za jakoukoliv podporu. Děkujeme!

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na ortézu udělanou na míru u brněnského specialisty, která by měla Karlovi přesně padnout a co nejméně překážet a vadit .

Pokud by se vybralo více peněz, zaplatíme z nich v Německu vyráběný speciální implantát, který i s operaci u MVDr. Snášila by měl vyjít na přibližně 40 až 50 tisíc.

Po operaci Káju čeká minimálně půl roku rehabilitaci. 1 hodina auqaterapie vyjde na 650 Kč, pronajmutí magnetů ve specializovaném středisku 100 Kč na den.

Další odkazy

1000 mil pro jeden cíl

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

8. 7. 2021 15:38

Karel svůj boj prohrál

S velkým smutkem musíme oznámit, že 29. 6. byl Karel na kontrolním rtg., kde bohužel po narkóze selhalo srdce a nepodařilo se ho zachránit. 

Se souhlasem vás všech, milých dárců, budou tyto prostředky převedeny na pomoc pejskům na Moravě https://www.donio.cz/PsiKotceProMoravu.

Děkujeme!

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
3 500 Kč  •  28. 6. 2021 14:47
Štědrý dárce
500 Kč  •  26. 6. 2021 9:19
Štědrý dárce
300 Kč  •  26. 6. 2021 6:01
Míša
100 Kč  •  24. 6. 2021 12:57
Šedivci to nevzdávají :)
marketa
500 Kč  •  23. 6. 2021 15:44
at ti hezky opravi tlapku!
Schoďák
500 Kč  •  22. 6. 2021 17:51
Karle, ty jsi ale vůl... tak hlavně ať se dáš dokupy..
Kateřina Šimáčková
500 Kč  •  22. 6. 2021 17:14
Hodně sil a ať jsi brzo zase fit :)
DobroDárce
1 000 Kč  •  22. 6. 2021 15:38
DobroDárce
500 Kč  •  22. 6. 2021 11:05
dogolymar.com
500 Kč  •  21. 6. 2021 23:13
Přejeme Karlovi brzké uzdravení!
Velkorysý dárce
500 Kč  •  21. 6. 2021 23:03
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  21. 6. 2021 22:42
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  21. 6. 2021 21:32
Velkorysý dárce
300 Kč  •  21. 6. 2021 20:26

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat