Sbírku se rozhodli založit rodiče ZŠ Labyrinth.
Tornádo zasáhlo do života rodin i dvou našich učitelů z Labyrinthu – Vojty Štursy z Lužice a Mirka Mráze z Hrušek. Oba pedagogové i jejich rodiny jsou v pořádku, avšak domy jejich rodin a blízkých jsou zdemolovány.
Vojta s Mirkem se po oslovení rodiči dohodli, že nechtějí použít vybrané prostředky pro své rodiny, ale věnovat je tam, kde je to v nejzasaženějších obcích nejvíce potřeba.









