Sbírka ukončena:

Podpořme společně Vršovické divadlo MANA #kulturažije

Vybráno 0 Kč 1 500 Kč
od 4 dárců
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
375 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
129 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Podpořme společně Vršovické divadlo MANA #kulturažije

Vybráno 0 Kč 1 500 Kč
od 4 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Vršovické divadlo MANA

Nařízení spojená s koronavirem jsou těžká pro všechny. Pro kulturu ale mohou být likvidační. Ani Vršovicím, i když jsou zlatý, jak říká tatínek (a naši pravidelní návštěvníci to jistě vědí) se nevyhnul současný zákaz a naše divadlo zeje prázdnotou. 

Podpořte nás, abychom pro vás opět mohli hrát a tvořit. Jako poděkování jsme pro vás vytvořili několik čtení, ve kterých vám herci přiblíží a oživí naše inscenace.

Komu pomůžete?

Naše divadlo je lokální ostrov tradiční kultury v širším centru Prahy. Naším cílem je oslovovat kultivovaného diváka i obyčejného člověka.

Jsme divadlo spíše konzervativní, v nejlepším smyslu toho slova. Domníváme se, že v dnešní době je klasické pojetí divadla téměř raritou, kterou chceme zachovat a činíme tak právě prostřednictvím naší produkce.

Skutečnost, že naše divadlo sídlí ve vršovickém Husově sboru Československé církve husitské nás ovlivňuje v několika ohledech. Funkcionalistické stavby tohoto typu, mezi které Husův sbor patří, byly koncipovány jako komunitní a lokální centra. Proto je i naše divadlo ze své podstaty lokálního charakteru, čerpá z lokálních podnětů a obrací se k místní komunitě a nejen k ní.

Cítíme závazek kultivovat veřejný prostor, v duchovním slova smyslu. V našich inscenacích otevíráme závažná témata, která vzrušují společnost, a zároveň vytváří platformu k veřejným diskusím. Prostřednictvím tvorby hledáme odpovědi na základní existenciální otázky jak v souladu s křesťanskou doktrínou, tak i v konfliktu s ní.

Více o nás: 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
500 Kč  •  4. 5. 2020 7:21
Velkorysý dárce
300 Kč  •  26. 4. 2020 11:41
Laskavý dárce
200 Kč  •  25. 4. 2020 13:10
Milý dárce
500 Kč  •  24. 4. 2020 13:32

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat