Úspěšně vybráno:

Složili jste se na nový vozík pro Míšu

Vybráno 0 Kč 134 964 Kč
121 040 Kč
 -
163 dárců
Celkem se zapojilo
828 Kč
Průměrná výše daru
15 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na nový vozík pro Míšu

Vybráno 0 Kč 134 964 Kč
121 040 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Michaela Brabcová
Datum přidání
9. 4. 2021
Poslední aktualita

3. 5. 2021 8:39

Jste skvělí

Děkuji vám všem za neskutečnou vlnu podpory. Nový vozík je v tuto chvíli objednán a připravuje se jeho výroba. Vaše dary, které přesáhli cenu mechanického vozíku,  použiji na zakoupení baterii do sportovního vozíku, protože příprava na sezónu brzy začíná a já se do ní díky vám budu moci plnohodnotně zapojit. 

Jste skvělí… Děkuji. 

Zobrazit celou aktualitu

Jmenuji se Míša, je mi 27 let. Narodila jsem se s vrozenou vývojovou vadou obou dolních končetin a částečně i horních končetin, a tak jsem už nějaký čas na vozíku. Můj současný mechanický vozík je už ale příliš unavený na to, aby mi stačil a já se mohla dál svému životu a povinnostem věnovat na plno, proto přišel čas na to pořídit si nový. Sama na něj neušetřím i přes to, že pracuji, částka je pro mě neúnosná a proto se obracím na vás a budu všem moc vděčná za to, že mi pomůžete k novému vozíku a já budu moci dál fungovat, tak jak chci a potřebuji. 

Komu pomůžeme?

Dovolte, abych vám v následujících pár odstavcích prozradila něco o mém životě. Vždy mi bylo jasné, že se jednou budu věnovat práci s lidmi. Vystudovala jsem vše potřebné a nyní pracuji jako sociální pracovnice, přesněji konzultantka ve službě Sociální rehabilitace v Asistenci o.p.s. Je to profesní splněný sen, jednak prací pro tuto organizaci a také náplní práce. Pracuji s lidmi s tělesným a kombinovaným postižením, pohybuji se v jejich přirozeném prostředí, a tak je moje práce převážně v terénu. Spolupracujeme ve všech oblastech běžného života od bydlení, přes práci, kamarády až po hledání a plánování potřebné péče. Více o tom jak pracuji se dozvíte ve videu.

Kromě sociální práce je další mojí náplní života sport. Již 8 let hraji sport s názvem Powerchair hockey, což je jediný kolektivní sport pro osoby s těžkým tělesným postižením na našem území. Před šesti lety jsem se zapojila do vedení organizace Spolku Flor-in, pod kterým hraji. Již čtyři roky jsem předsedkyní této organizace. Naše organizace je založena na principu dobrovolnické činnosti, a tak i já jako předsedkyně svoji funkci a práci vykonávám bez nároku na finanční odměnu. V loňském roce jsem se zároveň stala zástupkyní hráčů v České federaci Powerchair hockey. Snažím se svoji práci dělat tak, abych za svými hráči viděla vždy nejdříve sportovce a až na druhém místě osoby s nějakým typem postižení.

Snažím se o aktivní trávení svého volného času. Ráda sportuji, věnuji se v posledním roce hodně svému seberozvoji hlavně po fyzické stránce, a tak hodně posiluji a cvičím, aby moje fyzička byla vybavena tak, abych zvládala vše, co chci. Ráda chodím na procházky a výlety a nebráním se žádné sportovní aktivitě.

Ke svému běžnému životu využívám dva vozíky. Vzhledem k tomu, že moje práce sociální pracovnice obnáší každodenní cestování po celé Praze, pohybuji se v práci na elektrickém vozíku. Fyzicky by to na mechanickém vozíku bylo nesmírně náročné. Pro svůj běžný život ale i pro práci potřebuji kvalitní mechanický vozík. Občas se přece jen na mechanickém vozíku člověk na nějaká místa lépe dostane. Využívám ke svému pohybu často i auto, a tak si lehký vozík budu moct snáze nakládat do auta.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybranou částku použiji na aktivní mechanický vozík od firmy Ultina. Tato firma vyrábí vozíky šité na míru a potřeby jejich uživatele. S mým typem postižením mám již řadu let potíž sehnat vozík, který by vyhovoval mým potřebám, a já na něm zvládla vše. Dosavadní vozíky byli vždy o kompromisu, mezi tím co potřebuji a co lze a tak mě značně limitovali v mých aktivitách. Od nového vozíku si slibuji větší samostatnost, díky tomu, že bude vyroben přímo na míru i větší pohodlí a tím i menší riziko zdravotních obtíží. Do teď jsem o vozík vždy žádala na pojišťovnu. Realita je ale taková, že pojišťovna nepřispívá na aktivní vozíky v plné výši, pouze zhruba z 1/3 ceny. Vozík si uživatel dále musí doplatit z prostředků, které si sežene. Pokud chce uživatel vozík nový tak i přes vlastní investici musí starý vozík odevzdat pojišťovně a toho bych se ráda u tohoto vozíku vyvarovala a pojišťovnu požádala spíše o financování druhého elektrického vozíku, který je mnohem finančně nákladnější než mechanický. Oba vozíky v mnou potřebné kvalitě pojišťovna bohužel nehradí. Vozík od firmy ULTINA je pro vysněný vozík, a proto bych byla ráda, kdyby s vaší laskavou pomocí byl jen a jen můj. Pevně věřím, že s vaší pomocí se sbírka vydaří, pokud by se nevybrala finální částka budu muset pořízení vozíku odložit a shánět finance dál. Pokud byste byli tak štědří a povedlo se tu vybrat více peněz, použila bych je na výměnu baterii do mého elektrického sportovního vozíku. Cena těchto baterii se pohybuje kolem 12 000 Kč.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

3. 5. 2021 8:39

Jste skvělí

Děkuji vám všem za neskutečnou vlnu podpory. Nový vozík je v tuto chvíli objednán a připravuje se jeho výroba. Vaše dary, které přesáhli cenu mechanického vozíku,  použiji na zakoupení baterii do sportovního vozíku, protože příprava na sezónu brzy začíná a já se do ní díky vám budu moci plnohodnotně zapojit. 

Jste skvělí… Děkuji. 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dana K.
1 000 Kč  •  27. 4. 2021 21:24
Ať přinese radost!
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  26. 4. 2021 19:46
Dárce, který je pro každou dobrost
400 Kč  •  18. 4. 2021 9:32
Kamarád od jehličnatého stromu
1 000 Kč  •  15. 4. 2021 19:37
Mnoho šťastně najetých kilometrů a spoustu zážitků s novým ořem přeju
Ivana a Mirek
1 000 Kč  •  13. 4. 2021 20:30
Milý dárce
500 Kč  •  13. 4. 2021 20:21
Ať se ti s novým vozíkem dobře jezdí a dělá ti jen samou radost.
Věra Třebíč
1 000 Kč  •  13. 4. 2021 20:15
Milý dárce
1 000 Kč  •  13. 4. 2021 16:14
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  13. 4. 2021 14:30
Červený drak
523 Kč  •  13. 4. 2021 10:54
Pozdrav z doupěte Červeného draka. Ať to frčí :
Štědrý dárce
500 Kč  •  13. 4. 2021 10:16
Milý dárce
100 Kč  •  13. 4. 2021 8:15
Monika
300 Kč  •  13. 4. 2021 6:18
Ahoj Míšo, přeji ti spoustu krásných nových zážitků s novým vozíčkem a máš u mě nevídaný respekt 💪🏻 Opatruj se ❤️
Velkorysý dárce
500 Kč  •  13. 4. 2021 0:05
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  12. 4. 2021 23:23
DobroDárce
1 000 Kč  •  12. 4. 2021 23:22
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  12. 4. 2021 21:27
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  12. 4. 2021 20:36
domča
120 Kč  •  12. 4. 2021 20:02
poslední

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat