Sbírka ukončena:

Vitamíny do první linie #vitaminydoprvnilinie

Vybráno 0 Kč 0 Kč
Buďte první, kdo přispěje
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
129 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Vitamíny do první linie #vitaminydoprvnilinie

Vybráno 0 Kč 0 Kč
Buďte první, kdo přispěje

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Fruitisimo

VITAMÍNY DO PRVNÍ LINIE je projekt, který má zásobit energii a podpořit imunitu těm, kteří to stále potřebují nejvíce. Těm, kteří v první linii svádějí boj se zákeřným virem Covid-19.

Balíček #vitaminydoprvnilinie (sendvič, balíček ovoce a 0,3 l čerstvý drink CÉČKO) doručíme za každou stokoronu, tam kde splní svůj účel i užitek.

Jak to vše začalo a proč to děláme?

Volně navazujeme na úspěšný projekt #vitaminovainjekce, který se v polovině dubna podařilo dovršit a díky němu se průběžně dostává (a ještě dostane) dohromady více jak 6 000 čerstvých 0,5l ovocných šťáv ke zdravotníkům a záchranářům (např. pro FN Motol, IKEM, ÚVN Střešovice, Nemocnice Královské Vinohrady, Sedlčany, FN Brno Bohunice, Nemocnice u sv. Anny v Brně a řady dalších). Projekt se setkal se značnou pozitivní odezvou nejen u obdarovaného „vyšťaveného“ zdravotnického personálu, ale také u našich obchodních partnerů, kteří se chtěli zapojit. Přišel tak nápad na nový projekt #vitaminyzdravotnikum, balíček produktů se sendvičem, ovocem a čerstvě odšťavenou šťávou.

Sami lidé, přispěvatelé, nám potvrdili, že chtějí pomáhat s námi. Začaly se šířit prosby a dotazy, jestli nedokážeme dělat více. Nabídky chodily různé, od malých finančních příspěvků až po snahu nabídnout pomocnou ruku v podobě posily naší rozvozové i distribuční sítě. Tohle bylo jasným znamením, že tento typ projektů má smysl.

Nejen díky tomu má nový projekt #vitaminyzdravotnikum ještě větší kapacitu, jelikož se do něj zapojují další 2 silní partneři: Sklizeno a Titbit. Všechny nás totiž spojuje nejen chuť pomáhat, ale také filosofie našich firem, které nabízejí produkty podporující zdravý životní styl. Sestavil se tak balíček 3 produktů:

 • Sklizeno: Sendvič s vaječnou pomazánkou 
 • Titbit: balíček ovoce (banán, pomeranč, jablko, kiwi) 
 • Fruitisimo: drink CÉČKO 0,3l 

Vše výše uvedené připravujeme pouze za surovinové, část personálních nákladů, náklady spojené s logistikou, balením.

Balíček #vitaminydoprvnilinie za 100 Kč, je navržen tak, aby doplnil současným „koronahrdinům“ potřebnou dávku energie i vitamínů. 

Kde všude #vitaminydoprvnilinie budou podporovat imunitu?

Primárně chceme dále podporovat ty nejvytíženější střediska, podaří-li se projektu vybrat dostatek prostředků, rádi rozšíříme o další zasažená místa.

Primární místa určení:

 • Fakultní nemocnice Královské Vinohrady
 • FN Motol
 • Ústřední vojenská nemocnice Praha Střešovice
 • Fakultní nemocnice Brno Bohunice
 • Nemocnice na Bulovce
 • Nemocnice Sedlčany
 • Fakultní nemocnice Plzeň
 • Fakultní nemocnice Hradec Králové

Sekundárními místy určení jsou pečovatelské domy a domovy pro seniory.

Cíl je v tomto ohledu jasný, za pomoci realizované sbírky podpořit co nejvíce zdravotnického personálu a s pomocí příspěvků jednotlivců rozdat #vitaminydoprvnilinie mnohem častěji!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

 1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
 2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
 3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat