Kdo sbírku organizuje?
Jsme nezisková organizace – Česko-vietnamský vzdělávací institut, z.s., která se odštěpila od organizace TNSV Brno, z.s., přejmenovala se a přesunula své sídlo do Prahy. Účelem této změny bylo vytvořit česko-vietnamskou organizaci ve městě, kde pobývá největší procento vietnamské národnostní menšiny a vytvářet projekty, které přispějí k pozitivní integraci do majoritní společnosti.
Blíže se specifikujeme na 6 hlavních cílů:
- Zachování kultury jazyka,
- ochrana a možnost svobodného přístupu ke vzdělání,
- rozvoj svobodného a kreativního myšlení,
- propojení a integrace české a vietnamské společnosti a jejich kultury,
- rovnocenné vzdělávací příležitosti
- kulturní a vzdělávací akce.
Nicméně ve stávající situaci, se zaměřujeme i na humanitární činnost, protože si uvědomujeme, že čím rychleji překonáme současnou krizi, tím dříve se budeme my i všichni ostatní moci věnovat naší běžné pracovní náplni.
V první jarní vlně koronaviru vznikl projekt “Vietnamci pomáhají”, do kterého se zapojilo mnoho Vietnamců z celé ČR. Hlavním cílem projektu bylo vybudovat veřejný informační kanál, který propojoval dobrovolnickou činnost mezi vietnamskou komunitou a českou společností, a to prostřednictvím webových stránek nebo sociálních sítí. Podařilo se informovat širokou veřejnost o tom, kde a jak jednotlivci dobrovolně pomáhali. Propojili se vietnamské firmy, které darovaly roušky a potraviny, se sociálními službami. Dokonce i skrze projekt šla menší finanční podpora z české strany do vietnamské komunity. Vzhledem k úspěšnosti projektu jsme se rozhodli pokračovat a posunout ho ještě o level výš.
